چگونگی یادگیری زبان توسط مغز

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به نظر یک زبانشناس در زمینه نحوه یادگیری زبان می پردازد. چگونگی یادگیری زبان توسط مغز یکی از دغدغه هایی است که توسط این زبانشناس توضیح داده شده است.

چگونگی یادگیری زبان توسط مغز
چگونگی یادگیری زبان توسط مغز

اما چگونگی یادگیری زبان توسط مغز

 شبیه رفتن به باشگاه است؟

اخیراً خیلی در باشگاه تمرین کرده‌ام. در یکی از روزها که صورتم به خاطر تمرین با دستگاه‌های شکنجه‌آوری که ادعا می‌شد تناسب اندام را بهبود می‌بخشند، غرق عرق شده بود یکباره فکر کردم: «وایسا ببینم، این خیلی به یادگیری زبان ربط دارد…»

می‌دانم که در ابتدا ممکن است قیاسی عجیب و غریب به نظر برسد یا شاید هم فکر کنید برای اهالی باشگاه همه چیز یادآور یک تمرین است. اما به من فرصت دهید. بیایید ببینیم چه نوع موازی‌هایی می‌توانم رسم کنم. چه کسی می‌داند، شاید آن‌ها موجب ترغیب شما شوند و در برنامه‌های روزانه‌ی زبانی‌تان کمک تان کنند؟

بهترین تمرین آنست که واقعاً انجامش می‌دهید

من می‌توانم زمان زیادی را صرف خواندن موضوعات بدنسازی و تماشای تمرین‌های مربیان تناسب اندام کنم. البته که الهام‌بخش هستند و نصیحت‌های عملی خیلی خوبی دارند. با اینحال برنامه‌ریزی یک تمرین خوب و یافتن زمان مناسب برای رفتن به باشگاه ممکن است سال‌ها وقتتان را بگیرد.

تمرینی را انتخاب کنید که برایتان مناسب است

تعداد زیادی نصیحت‌های خوش معنا وجود دارد. بعنوان یک زن آیا باید از برنامه‌ی تمرینی یک وزنه‌بردار در المپیک تقلید کنم؟ احتمالاً نه. در خلال اولین مراجعات به به باشگاه باید مناسب‌تریم وزنه را برای تمرین‌های متفاوت پیدا کنم و توانایی‌های فعلی‌ام را درک کنم. تنها راه برای شکستن محدودیت‌هایتان اینست که ابتدا آن‌ها را بشناسید.

با امتحان کردن منابع مختلف، خواهید یافت که چه نوع کتاب یا برنامه‌ای برای شما مناسب است.

روند خود را ضبط کنید

اگر در باشگاه بوده باشید (یا حتی از میان پنجره به داخل آن نگاه کرده باشید)، خواهید دانست که ماشین‌های مقاومتی بسیار و قطعه‌های تجهیزاتی زیادی وجود دارند که می‌توانید استفاده کنید. حتی اگر مرتباً به باشگاه بروید، سخت است که به خاطر بسپارید چه وزنه‌ای را باید روی هر کدام وصل کنید.