چگونه می‌توانم وقت یادگیری یک زبان را پیدا کنم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد یک بهانه را از همه زبان آموزان می شنود و آن کمبود زمان است. اما چگونه می‌توانم وقت یادگیری یک زبان را پیدا کنم؟ اگر این سوال شما هم هست با ما تا انتهای این متن همراه باشید.

‘من دوست دارم زبانی را یاد بگیرم، اما واقعا وقتش را ندارم.’ آیا این جمله آشنا نیست؟ اگر آشنا است پس به خواندن ادامه دهید.

چگونه می‌توانم وقت یادگیری یک زبان را پیدا کنم؟
چگونه می‌توانم وقت یادگیری یک زبان را پیدا کنم؟

اما چگونه می‌توانم وقت یادگیری یک زبان را پیدا کنم؟

تکنیک Carpe momentum – قاپیدن زمان

در طول روزی عادی، معمولاً وقت‌هایی هستند که شما می‌توانید کمی مطالعه ی زبان را جا دهید. حتی اگر شما فقط به مدت پنج یا ده دقیق مطالعه کنید، در آخر تمام این ها جمع می شود. در واقع به جای این که مطالعه ی خود را به یک یا دو مدت زمان بزرگ تقسیم کنید، پخش کردن زمان های مطالعه ی خود به دوره های کوتاه مدت مفید است. هر چه بیش تر منابع را تمرین و دوره کنید، بهتر آن ها را به یاد خواهید داشت و استفاده خوهید کرد.

چندکاره بودن

اگر شما هر روز به محل کار یا مدرسه/کالج/دانشگاه رفت و آمد می کنید، شاید بتوانید که از آن زمان برای مطالعه استفاده کنید. زمان های دیگر که شما می توانید برای مطالعه/تمرین استفاده کنید شامل مواقع غذا درست کردن، ظرف شستن، انجام کارهای خانه، باغبانی، آهسته دویدن، در صف بودن، در طول وقت استراحت ناهار یا در باشگاه است.

نوع مطالعه یا تمرین به این بستگی دارد که مشغول چه کار دیگری هستید. در بعضی موارد شما می توانید به یک یا دو درس یا به منابع دیگر مانند آهنگ، کتب صوتی، برنامه های رادیویی و غیره گوش کنید. در بقیه ی موارد شما می توانید خواندن و/یا نوشتن را به زبان مقصد خود تمرین کنید، یا حتی صحبت کردن را تمرین کنید. اگر شما می خواهید صحبت کردن خود را در جمع تمرین کنید، شاید بتوانید تظاهر کنید که با تلفن خود صحبت می کنید تا بقیه ی افراد به سلامت عقل شما مشکوک نشوند و فکر نکنند که دارید با خودتان صحبت می کنید.

گوش کنید و یاد بگیرید

موقع کار کردن، شاید شما بتوانید به ایستگاه های رادیویی آنلاین و پادکست ها گوش کنید. حتی اگر شما با توجه زیاد به آن ها گوش نکنید، فقط بودن یک صدای در هم و بر هم در پس زمینه مفید است چون به شما کمک می کند تا با صداها و ریتم های زبان مقصد وفق پیدا کنید، و لغات و عبارات جدید را یاد بگیرید.