در خارج از کشور چگونه آموزش زبان و تحصیل را با هم انجام دهیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد داشنجویان بسیاری را برای رفتن به خارج از کشور آماده کرده است. اما در خارج از کشور چگونه آموزش زبان و تحصیل را با هم انجام دهیم؟ اگر دوست دارید زبانتان را تقویت کنید پس با ما باشید؟

در خارج از کشور چگونه آموزش زبان و تحصیل را با هم انجام دهیم؟
در خارج از کشور چگونه آموزش زبان و تحصیل را با هم انجام دهیم؟

در خارج از کشور چگونه آموزش زبان و تحصیل را با هم انجام دهیم؟

۱- یادگیری زبان را سرگرمکننده کنید!

حوصله‌ی همه‌ی ما سر می‌رود اما مجبور نیستیم در زمان یادگیری یک زبان کلافه شویم. از همه‌ی این‌ها گذشته شما در زبان غوطه‌ور هستید و تمام روز را در یک کلاس درس نشسته‌اید. مهم‌تر اینکه بر اثر تفریح و خوش‌گذارنی در زبان مقصدتان دائماً در معرض زبان جدیدتان هستید، متوجه غوطه‌ورسازی مهمی که همیشه درباره‌اش اینجا صحبت می‌کنیم، خواهید شد.

۲- تکههای زبانی را یاد بگیرید

و صحبت واژگان شد، بر روی یادگیری صرفاً یک لغت در آنِ واحد تمرکز نکنید. در عوض زبان را در قالب تکه‌ها یاد بگیرید—فرآیندی که به «تکه‌کذاری» معروف است. برای مثال بجای یادگیری جداگانه‌ی ça (به معنای it) و roule (به معنای rolls) در فرانسوی حواستان را بر روی ça roule (به معنای چه خبر) به عنوان عبارتی کامل متمرکز کنید. (برای دوستداران فرانسوی تعدادی عبارات مفید فرانسوی بیشتر برای یادگرفتن در اینترنت داریم.)

۳- هر زمان که امکان دارد از واژگان جدید استفاده کنید

بسیاری از زبان‌آموزان خارجی از سرتاسر دنیا می‌گویند که بهترین پیشنهادشان برای پیش بردن یادگیری زبانتان به مرحله‌ی بعد تلاش برای استفاده از واژگان جدیدی است که یاد می‌گیرید.

۴- تسلیم نشوید و ترجمه نکنید

وقتی نوبت فراگیری زبان می‌رسد، یادگیری واقعی وقتی رخ می‌دهد که مغزتان باید کار کند و دنبال یک کلمه بگردد و ارتباطاتی جدید بین واژگان جدید و دستورزبان درست کند. در ساختن همین ارتباطات جدید- این لحظه‌هایی که می‌گوید آهان یافتم!- است که فراگیری برای مغزتان رخ می‌دهد و ذخیره‌سازی دائمی خواهد شد.

اما، و ما متوجه هستیم، که این لحظات آهان یافتم باعث فشار وارد هستند. کار کردن روی آن‌ها زمان می‌برد. اما در مقابل تقلب (یعنی معنی لغتی را در دیکشنری پیدا کنید به جای این که سعی کنید تا برای گفتن آن چه که می خواهید روش دیگری بیابید) یا تسلیم شدن مقاومت کنید (یعنی در انگلیسی دوباره سراغ انگلیسی بازگردید). روی این لحظات چالش‌برانگیز کار کنید!