چگونه انگلیسی را یاد نگیریم!

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد مطالب بسیاری را بیان کرده است که نشان می دهد چطور می توانید زبان یاد بگیریم. اما امروز می خواهیم نشان دهیم که چگونه انگلیسی را یاد نگیریم! اگر شما هم دوست دارید زبان انگلیسی را یاد نگیرید این کارها را انجام دهید اما اگر دوست دارید زبان انگلیسی یاد بگیرید از آنها دوری کنید.

چگونه انگلیسی را یاد نگیریم!
چگونه انگلیسی را یاد نگیریم!

اما چگونه انگلیسی را یاد نگیریم! :

قانون شماره ۱

با دقت به هر صدایی که در سرتان چیزهایی نظیر موارد زیر را می گوید گوش دهید:

  • من استعداد زیادی در یادگیری زبان‌ها ندارم.
  • هیچ وقت به انگلیسی علاقه نداشتم.
  • هیچ موقع آن را یاد نمی گیرم، صرفنظر از اینکه چقدر آن را بشنوم.

مطمئن شوید که این ایده ها را مرتب تکرار می کنید؛ آن ها راهی عالی برای برنامه ریزی مغزتان هستند. تصور کنید که دری در مغزتان باید برای ورود اطلاعات جدید باز شود. این صحبت ها برای بستن آن در عالی هستند!

قانون شماره ۲

وقتی فیلم‌ تماشا می کنید یا کتابها را برای لذت می خوانید، چیزها را در زبان اول خود انتخاب کنید. برای مثال فیلم های مورد علاقه ی تان را با آهنگ انگلیسی تماشا نکنید. اگر می خواهید کمی مطالعه ی تفریحی مانند داستانهای کاراگاهی یا رمان های عاشقانه داشته باشید از کتاب های انگلیسی دوری کنید.

قانون شماره ۳

اگر از معلمی درس می گیرید، اجازه دهید که متخصص بهترین روش یاد دادن به شما، معلم باشد. از همه ی حرف ها گذشته پس اصلاً چرا معلم گرفتید؟

به دورانی فکر کنید که بچه‌ای مدرسه‌ای بودید. من می دانم که وقتی کوچک بودم اغلب نمی توانستم درک کنم که چرا باید یکسری چیزها را به روشی خاص یاد بگیرم.

قانون شماره ۴

فقط وقتی درسی انگلیسی دارید، این زبان را تمرین کنید. برای مثال اگر در یک مهمانی هستید که مردم به انگلیسی صحبت می کنند به طرف دیگر اتاق بروید و مشغول مکالمه ای به زبان خود شوید.

قانون شماره ۵

به خود بگویید: «باید یکم دیگر انگلیسی یاد بگیرم» یا «خوب هست که انگلیسی ام را بهتر کنم.» این کافی است. لازم نیست که هدف دقیق تری داشته باشید. بنابراین می توانید برنامه ریزی‌تان را در این مرحله متوقف کنید.

افرادی که انگلیسی یاد می گیرند نیازی به چنین اهدافی ندارند:

  • می خواهم سر کار ایمیل های انگلیسی صحیح بنویسم.
  • می خواهم تا سه ماه دیگر هر روز لغت جدیدی در انگلیسی یاد بگیرم.
  • می خواهم بدون اینکه مضطرب شوم به انگلیسی گپ بزنم.