والدین چگونه به فرزندانشان برای یادگیری زبان انگلیسی کمک می کنند

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به بررسی این موضوع می پردازد که والدین چگونه به فرزندانشان برای یادگیری زبان انگلیسی کمک می کنند ؟ پس اگر شما هم دارای یک فرزند هستید حتما این مطلب را دنبال کنید.

والدین چگونه به فرزندانشان برای یادگیری زبان انگلیسی کمک می کنند
والدین چگونه به فرزندانشان برای یادگیری زبان انگلیسی کمک می کنند

اما والدین چگونه به فرزندانشان برای یادگیری زبان انگلیسی کمک می کنند

درک اهمیت زبان انگلیسی

والدین باید در ابتدا اهمیت زبان انگلیسی را درک کرده و به لزوم مهارت‌های زبان انگلیسی اعتقاد داشته باشند. بچه‌ها در تقلید از رفتار والدین ماهر هستند. اگر بچه‌ها متوجه شوند که بزرگسالان در زندگی آن‌ها فکر نمی‌کنند انگلیسی مهم است، به احتمال کمتری سراغ یادگیری زبان انگلیسی و سایر زبان‌ها با برخوردی مثبت می‌روند.

با معلمین مراوده کنید

صحبت با معلمین و سایر کارمندان مدرسه برای والدین بچه‌های دوزبانه می‌تواند ترسناک باشد، مخصوصاً اگر از مهارت‌های زبان انگلیسی خودشان مطمئن نباشند. با این‌حال والدین می‌توانند شرکای ارزنده‌ای برای کمک به بچه‌ها در رسیدن به هدف‌ نهای‌شان باشند. معلمین علاوه بر ارائه‌ی گزارش‌های عملکرد کلّی دانش‌آموز، ممکن است قادر باشند بهترین شیوه‌ها را برای تمرین انگلیسی در منزل پیشنهاد کرده و والدین را به منابع مفید راهنمایی کنند.

مدلی برای یادگیری
یکی از عالی ترین روش ها برای والدین که به بچه های خود در یادگیری انگلیسی کمک کنند این است که خودشان تلاش کنند تا انگلیسی را بیاموزند. موقعی که والدین قادر هستند تا در خانه از انگلیسی استفاده کنند، موقعیت های بیش تری برای بچه ها به وجود می آید تا اسپیکینگ و لیسنینگ را تمرین کنند. تمرین مهارت های جدیدِ والدین و بچه ها با هم می تواند انگیزه دهنده ای عالی باشد.
حتی والدینی که در انگلیسی سلیس هستند، می توانند اهمیت یادگیری را با تمرکز روی حیطه ی پیشرفت نشان دهند، مانند مطالعه ی یک رمان سخت برای یادگیری لغات پیچیده یا بهتر کردن مهارت های رایتینگ خود.

به طور منظم بخوانید
خواندن مهارتی بسیار باارزش است که فقط با تمرین پیشرفت می کند. والدین می توانند با فراهم کردن دسترسی به کتاب ها و بلند خواندن برای بچه های خود، کمک کنند.
در حالی که تمرین خواندن به زبان مقصد اهمیت دارد، هر کتابی که نباید به انگلیسی باشد. خواندن به زبان بومی خود می تواند به شاگردان کمک کند تا فرهنگشان را حفظ کنند و روی هم رفته سلیس بودن در خواندن خود را به پیشرفت برسانند. شاگردانی که به خوبی در زبان دیگری می خوانند به احتمال زیاد موفقیت را در سواد انگلیسی تجربه می کنند.