چطور برای آموزش زبان انگیزه داشته باشیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد این نکته را مورد بررسی قرار می دهد که چطور برای آموزش زبان انگیزه داشته باشیم؟ اگر شما هم به دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستید اما انگیزه کافی را ندارید حتما این متن را تا انتها بخواندید.

چطور برای آموزش زبان انگیزه داشته باشیم؟
چطور برای آموزش زبان انگیزه داشته باشیم؟

چطور برای آموزش زبان انگیزه داشته باشیم؟

۱- رقابتی باشید: رقابت مغز شما را فعّال نگه می­دارد تا استراتژی­ های جدیدی را بوجود آورید و همیشه یک قدم جلوتر از رقبای خود باشید.

با اینکه به فاکتورهای خارجی بستگی دارد، فرد می­تواند عقیده­ ی رقابت با خودش را درونی سازد. این کمک مساوی با تکرار اشتباهات گذشته و تعیین اهداف بالاتر برای هر دفعه­ ی دومی که تلاش می­کنید، نیست.

با این حال باید در ذهن بسپارید که بین انتقاد از خود برای پیشرفت و انتقاد از خود به حدی که شما را پایین بکشد، تفاوت وجود دارد.

۲- دلیلی با جنبه­ های عملی پیدا کنید: اگر روزی تصمیم بگیرید که ژیمناستیک بیاموزید باید دلیلی برایش وجود داشته باشد که عملی به شما کمک کند. تلاش به تفکر راجع به این کنید که چگونه از لحاظ حرف ه­ای، اجتماعی، و فردی به شما کمک می­کند چنانچه در زبان انگلیسی رقابتی شوید.

دلایلی که پیدا می­کنید، شما را به ادامه وا می­دارد.

۳- اهداف بلندبالا تعیین کنید: باید در مورد این یکی مراقب باشید. تعیین اهدافی که به سختی محقق می­شوند برای حفظ هیجان و انگیزه­ی شما ضروری هستند.

به علاوه، اگر نمره ی ۸۰ از ۱۰۰ را هدف قرار دهید، به طور طبیعی ۷۰ را کسب می­کنید.

۴. یک دفتر وقایع روزنامه داشته باشید: بهترین منبعی که شما را باانگیزه نگه می دارد ثبت کردن این است که تا چه حد پیشروی داشته اید. داشتن یک دفتر وقایع روزانه به شما کمک می کند تا چیزهای کوچکی را متوجه شوید که در طول سفر کسب کردید و همزمان خطاهای شما را منعکس کند.
انگلیسی یک زبان است و اگر لازم است که شما در آن متخصص شوید، باید منظم باشید و الگو های رفتاری خود را مشاهده کنید.
خود را ستایش کنید و زبان را به خاطر عشقی که به آن دارید، بیاموزید.
موقعی که شما عاشق صداها و لغات شوید به طور خودکار باانگیزه می شوید تا بیش تر کار کنید و بنابراین بیش تر هم کسب می کنید.

برای شرکت در کلاس های آموزش زبان انگلیسی با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.