چگونه در قسمت ریدینگ تافل نمره‌ای بالا بگیرید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به شما نشان می دهد که چگونه در قسمت ریدینگ تافل نمره‌ای بالا بگیرید ؟ شاید همه داوطلبین تافل نیاز به داشتن چنین نمره ای دارند. اگر شما هم جزو آن دسته از داوطلبین هستید پی با ما همراه باشید.

چگونه در قسمت ریدینگ تافل نمره‌ای بالا بگیرید
چگونه در قسمت ریدینگ تافل نمره‌ای بالا بگیرید

اما چگونه در قسمت ریدینگ تافل نمره‌ای بالا بگیرید :

بخش ریدینگ تافل بین سه تا چهار متن دارد، شما به طور میانگین ۲۰ دقیقه وقت دارید تا هر متن را کامل کنید و کلید تمام کردن هر سه یا چهار متن در زمان اختصاص داده شده این است که و پاسخ‌دهی پیدا کنید.

برای عملکرد خوب در بخش ریدینگ باید بتوانید انگلیسی را به خوبی بخوانید، سریع بخوانید، اطلاعات را درک کنید و همچنین باید برای سؤالاتی مشخص در آزمون ریدینگ تافل آماده باشید.

باید بتوانید متن ریدینگ را به صورت اجمالی خوانده و مرور کنید. احتملاً وقت برای خواندن همه‌ی آن نخواهید داشت. آسان‌ترین سؤال را اول جواب دهید، سپس با عقب بازگردید و کمی زمان بیشتر را صرف پرسش‌های پیچیده‌تر کنید یا به سؤالاتی بپردازید که درگیرشان هستید.
چگونه توانایی ریدینگ عمومی خود را پیش از آزمون تافل بالا ببرید؟

چیزهایی را بخوانید که دوست دارید. اگر چندتا تمرین برای بخش ریدینگ تافل انجام می‌دهید، اگر در تلاش هستید تا ریدینگ عمومی خود را تقویت کنید، و اگر چیزهایی را می‌خوانید که خوشتان نمی‌آید، اگر چیزهایی را می‌خوانید که به نظرتان کلافه‌کننده هستند، اگر چیزهایی را می‌خوانید که از آن‌ها بیزارید، هرگز به طور کامل جذب محتوا نمی‌شوید. همیشه حواستان منحرف خواهد شد. چیزهایی را بخوانید که دوست دارید و ساختار مشابهی با محتوای ریدینگ آکادمیکی دارند که در بخش ریدینگ تافل می‌یابید. بنابراین شاید چیزهایی مثل رونوشت برنامه‌های TED Talk باشد، می‌تواند مقالات خبری طولانی در نیویورک تایمز، آتلانتیک، نیویورکر و یا هر مجله‌ی دیگری باشد. خودتان با مجلاتی که مقالات با کیفیت می‌گذراند آشنا هستید. می‌تواند مقالاتی در Scientific American یا کتاب‌ها و مجلاتی باشد که دوست دارید.

باید مدام در حال مطالعه باشید. اگر الان مشغول خواندن نیستید، شروع به خواندن کنید. هر روز ۱۰ دقیقه مطالعه کنید. بعد از آن روزی ۱۵ دقیقه، سپس ۲۰ دقیقه در هر روز و سپس روزانه ۲۵ دقیقه مطالعه کنید. اما برای موفقیت در بخش ریدینگ تافل باید باید بیشتر بخوانید و می بایست چیزهایی را مطالعه کنید که دوست دارید.

بنابراین این بخش اول است: بیشتر، مداوم، به طور روزانه بخوانید و از چیزهایی استفاده کنید که دوست دارید.

بخش دوم برای عملکرد خوب در بخش ریدینگ تافل، پاسخ دادن صحیح به سؤالات است.

یکی از مشکلات عمده‌ی دانش‌آموزانی که به تمرین برای بخش ریدینگ تافل ادامه می‌دهند این است که به پاسخ‌دهی به سؤالاتی که قبلاً جواب داده‌اند ادامه می‌دهند.

وقتی برای بخش ریدینگ تافل تمرین می‌کنید باید در اغلب مواقع صرفاً روی پرسش‌هایی کار کنید که برای‌تان سخت هستند.

اگر همیشه با موفقیت به پرسش‌هایی که جزئیات دارند درست جواب می‌دهید یا همیشه برای پرسش‌های خلاصه‌نویسی پاسخی صحیح دارید به تمرین آن‌ها ادامه ندهید. دیگر روی آن‌ها مسلط شده‌اید، متوجه هستید که چگونه پاسخ‌شان را بدهید. کاری که باید انجام دهید این است که خودتان را مجبور به پاسخ دادن به سؤالاتی کنید که مدام با آن‌ها در تقلا هستید.

اگر به پرسش‌های واژگانی جواب غلط می‌دهید، آن‌ها را بیشتر تمرین کنید و سپس برای اینکه مطمئن شوید زمان‌بندی‌تان همیشه درست است، اقدام به انجام بخش ریدینگ کامل کنید تا ببینید آیا می‌توانید به همه‌ی پرسش‌ها در زمان مناسب پاسخ دهید.

وقتی واقعاً مشغول آن مطالعه‌ی متمرکز هستید، صرفاً رو پرسش‌هایی تمرکز کنید که برای پاسخ صحیح‌شان در تقلا هستید. این باعث می‌شود که پروسه‌ی یادگیری‌تان به مراتب سریع‌تر و تندتر شود.

بنابراین برای اینکه خواننده‌ای بهتر شوید باید چیزهایی را بخوانید که دوست دارید و شباهت‌هایی به بخش ریدینگ آزمون تافل دارند. و برای اینکه به سؤآلات بیشتری پاسخ صحیح بدهید باید روی پرسش‌هایی تمرکز کنید که دائماً اشتباه می‌فهمید و از خود بپرسید: «چگونه می‌توانم به این سؤالات بهتر پاسخ بدهم.» جواب این است: «تمرین، تمرین، تمرین!»

برای شرکت در کلاس های تافل با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.