برای یاد گرفتن یک زبان در شش ماه چکار باید کنید؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما اموزش می دهد که برای یاد گرفتن یک زبان در شش ماه چکار باید کنید؟ اگر شما هم هدفی این چنینی در ذهن دارید با ما همراه باشید.

برای یاد گرفتن یک زبان در شش ماه چکار باید کنید؟
برای یاد گرفتن یک زبان در شش ماه چکار باید کنید؟

اما برای یاد گرفتن یک زبان در شش ماه چکار باید کنید؟

مرحله ی ۱: امروز شروع به استفاده از زبان مقصد خود کنید

این چیزی است که همه ی متخصصین ما بر آن اتفاق نظر دارند، اما شاید برای یک مبتدی برخلاف منطق باشد. چگونه می­توانید پیش از اینکه زبانی را یاد گرفته باشید از آن استفاده کنید؟

می­توانیم برگردیم سراغ آنچه بنی لوییس گفت: شما در همه ی زبان ها لغاتی را دارید که می­توانید به آن­ها دسترسی داشته باشید و وقتی رو در رو یا به وسیله ی اسکایپ با کسی صحبت می­کنید، می­توانید از دست، حالت های چهره، صداها، چیزها و غیره برای انتقال منظور خود استفاده کنید.

مرحله­ ی ۲: خود را با زبان هسته­ ای آشنا کنید

یک موضوع متداول برای دوستان حرفه ای ما این بود که یادگیری های ابتدایی خود را بر روی زبان هسته ای متمرکز سازید. برای مثال در انگلیسی این شامل کلماتی مانند and, the, a,، ضمیرهایی مانند sheIthey  و اکثر افعال متداول مانند افعال همچون to haveto be  و to do می­شود.

وقتی در مراحل ابتدایی یادگیری یک زبان هستید، جاده ای به سمت بالا وجود دارد که همزمان می­بینید که چگونه از بیان کلمات تکی به جمله ها می­روید و یادگیری این کلمات باعث ایجاد پایه برای آن می شود.

مرحله ی ۳: آن اهداف هوشمندانه را تنظیم کنید

در حالیکه یادگیری زیادی همزمان که صحبت می کنید یا گوش می دهید بطور طبیعی رخ می دهد، نمی توانید آن را مسلم و همیشگی بدانید. شما البته باید تلاش به خرج دهید.

به علاوه همانطور که در بالا گفتیم، اهداف هوشمندانه تنظیم کنید. اینکه بگویید می خواهید در شش ماه روان شوید یک چیز است، اما روان شدن برای شما به چه معناست؟

  • مشخص: یک مکالمه ی موفق با فردی مشخص.
  • قابل اندازه گیری: آن را انجام دادم یا خیر؟
  • جاه طلبانه: او انگلیسی بلد نیست و به عنوان یک بچه همیشه نمی­فهمد که دیگران متوجه آنچه می­گوید، نمی­شوند، پس این یک چالش است!
  • واقع گرایانه: من انتظار نداشتم که مجبور به صحبت درباره­ی نکات برتر فلسفه ی قاره ای با یک استاد دانشگاه شوم…
  • زمان­بندی شده باشد: می­دانم که باید تا کریسمس آن را به انجام برسانم.