چگونه با کمک اینترنت هر زبانی را یاد بگیرید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مقاله به این مسئله می پردازد که چگونه با کمک اینترنت هر زبانی را یاد بگیرید و از این ابزار مفید بهترین استفاده را کنید.

چگونه با کمک اینترنت هر زبانی را یاد بگیرید
چگونه با کمک اینترنت هر زبانی را یاد بگیرید

اما چگونه با کمک اینترنت هر زبانی را یاد بگیرید :

وقتی شما در اینترنت به دنبال روش‌های یادیگری زبان می‌گردید، احتمالاً زود متوجه می‌شوید که تعداد زیادی قابل دسترس است، و توسط افراد و آموزشگاه‌های مختلف زیادی گردآوری شده‌اند. اگر شما تجربه‌ی یادگیری زبان‌های خارجی را دارید، ممکن است روش یادگیری خود را بنا کنید. با این حال، اگر شما مبتدی هستید، احتمال دارد روش‌های قابل دسترس فراوانی که در اینترنت وجود دارد شما را گیج کند. در اینجا روش‌های متعددی آورده می‌شود که شما به ابزار قدرتمند که اینترنت است نفوذ کنید، تا به طور مؤثر زبانی خارجی را یاد بگیرید.

اگر شما فکر می‌کنید که مهارت‌های زبانی‌تان به اندازه‌ی کافی نیست تا به شما اجازه دهد مطالب روزنامه را به زبان مقصد متوجه شوید، نگران نشوید چون مترجمان فوری و ابزار دیکشنری آنلاین وجود دارند که شما می‌توانید موقع خواندن از آن‌ها استفاده کنید (اطلاعات بیشتر در قسمت پایین). با این حال، ما پیشنهاد می کنیم که شما فقط درباره ی موضوعاتی که علاقه دارید بخوانید، چون احتمالاً با آن‌ها آشنا خواهید بود و همین، چیزها را به طور طبیعی راحت‌تر و بسیار جالب‌تر می کند. شما از این روش نه تنها لغات بیشتری یاد می‌گیرید بلکه فرصت می‌یابید تا چیزها را از دیدگاه متفاوتی بنگرید و درباره‌ی اتفاقاتی بخوانید که لزوماً در اخباری که عادت به تماشایش را دارید، گزارش نشوند. شما در وبسایت ‘online newspaper’ روزنامه‌های آنلاین زیادی را از سراسر جهان پیدا می کنید‌.

در کلاس های آنلاین شرکت کنید

کلاس‌های تبادل زبان و تدریس آنلاین زیادی به طور رایگان (و پولی) ‌در اینترنت وجود دارد. Busuu، Livemocha، iTalki، و Verbling تعدادی مثال از وبسایت‌هایی هستند که همگی فوق العاده‌اند. گزینه‌ی آخری حتی به تازگی کلاس‌های روسی، ایتالیایی و فرانسوی را علاوه بر انگلیسی و اسپانیایی را اضافه کرده است. Udemy و Fiverr دو مثال از بسیار وبسایت‌های غیر زبانی هستند که کلاس‌ها/سرویس‌های زبانی هم ارائه می‌کنند.

شرکت در کلاس‌های آنلاین نه تنها اجازه‌ی دسترسی به منابع یادگیری زبانی زیادی را به شما می‌دهد بلکه اجازه‌ی دوست پیدا کردن از کشورهای دیگر را هم می‌دهد، دوستانی که دقیقاً به همان اندازه‌ی شما برای یادگیری زبانی جدید مشتاق هستند. شما به راحتی از طریق اسکایپ یا Google Hangout به طور آنلاین تمرین می‌کنید.

از طریق چند زبانه‌ها یاد بگیرید

هرکس به طور متفاوتی زبان را یاد می‌گیرد، و روش‌های مختلف ممکن است برای یادگیری زبان های متفاوت مناسب‌تر باشد. اگر شما به کمی انگیزه احتیاج دارید، وبلاگ‌ها یا ویدئوهای یوتیوب چند زبانه‌های بسیاری را پیدا کنید، مانند Sam bere on Lingholic، Benny Lewis، Luca Lampariello و غیره، که درباره‌ی روش‌های یادگیری زبان خودشان توضیح می‌دهند. امتحان کردن این روش ها به منظور پیدا کردن بهترین روش برای شما ضروری است. از افراد موفق یاد بگیرید تا شخص موفقی شوید. ویدئویی یک ساعته در یوتیوب است به نام ‘Live Polyglot Language Learning Discussion’ از David Mansaray، که ۸ چند زبانه در آن شرکت دارند که روش‌های یادگیری زبان خود را به اشتراک می‌گذراند و این برای شما کمک کننده است.

اسکایپ و Google Hangout

اسکایپ و  Google Hangout هم ابزاری عالی برای یادگیری و تمرین زبان هستند. شما می‌توانید هم با گویشوران بومی تمرین کنید و هم با زبان‌آموزانی که در سایت های شبکه‌های اجتماعی می‌شناسید. شما می‌توانید تا هر موقع که بخواهید به طور مداوم با هم تمرین کنید، اما یک جلسه‌ی ‘عادی’ یک ساعت طول می‌کشد، که ۳۰ دقیقه‌ی آن به صحبت به هر زبانی که در حال یادگیری‌اش هستید، اختصاص داده می‌شود. شاید در آغاز عجیب باشد، اما نگران نباشید خیلی سریع به آن عادت می کنید!

نتیجه گیری

یادگیری زبان‌ها با استفاده از اینترنت روشی واقعاً فوق‌العاده است، به خصوص اگر شما شانس رفتن به کشوری که به زبان مقصد صحبت می‌کند را نداشته باشید، یا امکان دریافت منابع از کتاب خانه‌ی محل یا کتاب‌فروشی نباشد، یا شما نخواهید که پول زیادی را خرج کتاب و کلاس‌های گران قیمت کنید. و بهترین چیز این است که به شما این امکان را می‌دهد تا هر موقع و هر کجا زبان خود را یاد بگیرید.