چگونه دایره واژگان انگلیسی را به صورتی فعال بیاموزیم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما نشان می دهد که به جای استفاده از فلش کارت ها می توانید بفهمید که چگونه دایره واژگان انگلیسی را به صورتی فعال بیاموزیم . برای این هدف با ما در ادامه این متن همراه شوید.

ما به شما می گوییم چگونه دایره واژگان انگلیسی را به صورتی فعال بیاموزیم و دیگر از فلش کارت ها استفاده نکنیم:

چگونه دایره واژگان انگلیسی را به صورتی فعال بیاموزیم
چگونه دایره واژگان انگلیسی را به صورتی فعال بیاموزیم

دلایلی که من از فلش‌کارت‌ها برای یادگیری واژگان استفاده نمی‌کنم عبارتند از:

۱- فلش‌کارت‌های کاغذی طاقت‌فرسا هستند.

وقتی جولین دسته‌ی کارت‌های خود را به من نشان داد بلافاصله فکر کردم: «واقعاً چگونه می‌توانی آن‌ها را با خود این‌ور و آن‌ور حمل کنی؟ خب به یاد دارم که کیفی را با خود داشت. البته، می‌توانی یک کیف را همه‌جا به‌همراه داشته باشی. اما اگر بخواهی کارت‌های خود را همیشه حمل کنی به جعبه‌ای نیز نیاز خواهی داشت. تصور کن که از آن‌ها در مترو استفاده کنی و آن‌ها را بر روی زمین بریزی. این کار بهترین راه حل برای من نیست.

۲- فلش‌کارت‌هایی که فقط یک لغت واژگانی دارند، راهی مصنوعی برای یادگیری محسوب می‌شوند.

در عین اینکه از استفاده‌ی جولین از کاغذ و دست خط خودش خوشم آمده بود، به نظرم اینکه در هر کارت فقط یک لغت را می‌‌نویسد، محدود کننده است. همیشه می‌گویم که یکی از مهمترین عوامل در یادگیری دایره‌ی واژگان متن است. می‌توانید یک لغت را حفظ کنید، در طول پرواز به ذهن بسپارید و با تلفظی عالی ادا کنید. اما یک لغت در انزوا، خارج از جمله یا عبارت مانند یک ماهی است که بیرون از دریاست. یک لغت نیاز دارد که زنده باشد، نیاز به استفاده برای انتقال پیام دارد. یک پیغام مثل دسته‌ای از ماهی‌ها می‌ماند. آن‌ها با هم در قالب یک دسته سفر می‌کنند و همیشه باهم زندگی می‌کنند. من معتقدم این راهی است که باید آن‌ها را یاد بگیرید: در دسته‌های کلمات، بله، در جملات. گویشوران بومی دقیقاً این کار را انجام می‌دهند.

۳- ساختن یک دسته کارت زمان می‌برد

وقتی به دسته‌ی بزرگ کارتهایی نگاه می‌کردم که می‌خواهم حمل کنم همچنین به نظرم رسید که حتماً نوشتن لغت برای هر کدام از آن‌ها در دو طرف می‌بایست ساعت‌ها زمان برده باشد. احتمالاً ۱۰۰تا کلمه بودند. ۱۰۰تای بعدی چه می‌شود؟ یا بعد از آن؟ تصور کنید که می‌خواهید برای هر فلش‌کارت یک تصویر یا صوت اضافه کنید. نیازمند انگیزه، نظم، تلاش و اشتیاق است. این تصور من از جهنم است. این گزینه‌ مناسب من نیست.