چطور کلمات زبان را بهتر یاد بگیرید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد روش هایی را مورد بررسی قرار می دهد که بدانید چطو کلمات زبان را بهتر یاد بگیرید ؟ بهتر است قبل از به ذهن سپردن کلمات حتما آنها را با روش های زیر دسته بندی کنید و  به خاطر بسپارید.

چطور کلمات زبان را بهتر یاد بگیرید
چطور کلمات زبان را بهتر یاد بگیرید

اما چطور کلمات زبان را بهتر یاد بگیرید

داشتن دایره ی لغاتی قوی به شما اجازه می دهد تا به خوبی با بقیه ارتباط برقرار کنید و در امتحانات استاندارد موفق باشید. معلمان لغات را به شاگردان در زبان اولشان آموزش می دهد و همچنین به شاگردانی یاد می دهند که زبانی خارجی را می آموزند. روش های ارزیابی لغات بسته به هدف شما در امتحان کردن دانش لغات متفاوت است.

ارزیابی لغات

لغت را تعریف کنید

یک روش ارزیابی لغت این است که تعریف لغت را از شخصی بپرسید. این یعنی اگر معلم لیستی از لغات را برای یادگیری به شاگردان محول کند، راحت ترین روش برای ارزیابی این که آیا شاگردی در این لغات جدید حرفه ای شده است یا نه این است که از آن ها امتحان بگیریم و بگوییم که باید تعریف ارائه کنند.

با این حال، این نوع امتحان رسمی، روش غیر کاملی از ارزیابی لغات است چون:

• کامل نیست چون مصنوعی است. این حالتی کمیاب است که یک شخص با لغتی تکی روبه رو شود و از او بخواهند تا آن را تعریف کند.

• ارزش واقعی دانستن یک لغت این است که قادر باشید تا از آن استفاده کنید؛ و اگر لغت در بافت متنی استفاده شود، دانش آن لغت اغلب به راحت ترین شکل کسب می شود.

در بافت متنی استفاده کنید

روش کامل تر ارزیابی لغات این است که تصمیم بگیرید آیا یک شاگرد می تواند از لغت به درستی در بافت متنی استفاده کند، یا تعریف را در بافت متنی شناسایی کند.

ارزیابی لغات سخت است چون اندازه گیری درست لغات یک شخص فقط این نیست که آیا آن ها لیستی از لغات را حفظ کرده اند یا نه، بلکه به جای آن این است که در مجموع چه قدر لغت می دانند و در مکالمه و نوشتن روزانه از آن ها استفاده می کنند.

مکانیسم های رایج استفاده شده در مدارس

این مکانیسم ها شامل موارد زیر هستند:

  • اطلاعات مشاهده‌ای (به دنبال مکالمه با فرد از دایره واژگانش چه چیزهایی را می‌توانید تعیین کنید)
  • بازی‌های واژگانی
  • آزمون‌های طراحی‌شده توسط معلم
  • ژورنال‌های لغوی (ژورنال‌هایی که دانش‌‌آموزان در آن‌ها می‌توانند لغاتی را که یاد گرفته‌اند و معانی‌شان را تمرین کنند.)
  • آزمون‌های اسناندارد