چه طور کاراکترهای چینی را حفظ کنید؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در دوره های آموزش زبان چینی به روش نوشتاری زبان چینی و کاراکتر های چینی هم می پردازد. اما چه طور کاراکترهای چینی را حفظ کنید؟ با ما همراه باشید تا بتوانید به تکنیک هایی برای این کار پی ببرید.

چه طور کاراکترهای چینی را حفظ کنید؟
چه طور کاراکترهای چینی را حفظ کنید؟

بیایید ببینیم چه طور کاراکترهای چینی را حفظ کنید؟

فهم درستی از چگونگی عملکرد کاراکترهای چینی را پرورش دهید

این فوق العاده مهم است. اگر شما متوجه نشوید که کاراکترهای چینی چه طور کار می کنند، احتمالاً در یادگیری چینی اوقات سختی خواهید داشت. شما برای پرورش فهمی درست از روش عملکرد کاراکترهای چینی یک منبع خوب لازم دارید. به این دلیل است که اگر شما درباره ی یادگیری چینی جدی هستید، باید مرتب به کلاس های ماندارین در سنگاپور بروید. یک معلم حرفه ای می تواند اصول و همچنین مسائل پایه ی زبان را به شما توضیح دهد، و راه را برای یادگیری سریع تر و موثرتر هموار کند.

از یک سیستم یادیار استفاده کنید

اصل مهم این است که شما باید با استفاده از تمام چیزهایی که کاراکتر و همچنین تلفظ و معنای آن را تشکیل می دهند یک منظره ی داستان مانند یا تصویر ذهنی کوچکی درست کنید. شما با استفاده از این روش می توانید در هر دوره ی زمانیِ ارائه شده دو برابر بیش تر از تعدادی که در حال حاضر می آموزید کاراکترها را یاد بگیرید.

این قدر خوب به نظر می رسد که نمی تواند واقعی باشد؟ خب، این روش به خیلی از شاگردان در زبان چینی شان کمک کرده است، و این می تواند برای شما شگفتی به ارمغان بیاورد، به شرط آن که همان طور که راهنمایی شده است کار کنید.

به یاد داشتن داستان ها یا تصاویر راحت تر از کلاهک ها و تلفظ کاراکترهای چینی با الفبای لاتین است‌. وقتی شما سمبل ها و لغات را می آموزید، از حافظه ی معنایی استفاده می کنید. ما از حافظه ی متفاوتی استفاده می کنیم که حافظه ی رویدادی برای به یاد داشتن رویدادهای فانتزی یا واقعی نامیده می شود. حافظه ی رویدادی در مقایسه با حافظه ی معنایی قوی تر است. حافظه ی رویدادی می تواند داده های خیلی بیش تری را نسبت به حافظه ی معنایی ذخیره کند، و آن هم با تلاشی که به طور قابل توجهی کم تر است.

به طور مرتب تمرین کنید

این مورد لازم به گفتن نیست. چینی، همان طور که احتمالاً از قبل می دانید، یک زبان پیچیده است. بنابراین، سلیس شدن می تواند فقط موقعی به دست آید که شما به طور مرتب تمرین کنید. به طور واضح، شما هر چه بیش تر تلاش کنید، احتمالاً نتایج بهتری می گیرید.

در حالی که کمیت تمرین مهم است، کیفیت تمرین اهمیت کم تری ندارد. در واقع، کیفیت تمرین شما مهم تر ار کمیت است