چگونه خود را برای آموزش زبان در خارج از کشور آماده کنید؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای زبان آموزانی که می توانند و می خواهند در خارج از ایران به یادگیری زبان ادامه دهند مطلب زیر را می آورد که چگونه خود را برای آموزش زبان در خارج از کشور آماده کنید؟ پس با ما باشید.

اما چگونه خود را برای آموزش زبان در خارج از کشور آماده کنید؟

چگونه خود را برای آموزش زبان در خارج از کشور آماده کنید؟
چگونه خود را برای آموزش زبان در خارج از کشور آماده کنید؟

اگر برنامه‌ی زبان‌آموزی در خارج از کشور را دارید، احتمالاً به خاطر برخورد با چنین چالشی مضطرب هستید. این کاملاً قابل درک است—رفتن به کشوری دیگر ترسناک است حتی اگر زبان محلی را صحبت کنید و حتی بیشتر از آن، اگر میزان کافی لغات را برای پرسیدن نشانی‌ها بلد نباشید، حتماً گم خواهید شد.
داشتن آشنایی با زبان محلی می‌تواند به راهی بلند برای آسان کردن گذار شما به یک زندگی و فرهنگ جدید بیانجامد و به شما در جهش برای استفاده از یک زبان جدید در زندگی روزمره‌ی‌تان کمک کند. با اینکه هیچ جایگزین داخلی برای یادگیری زبان در خارج از کشور و داخل یک محیط غوطه‌ورسازی واقعی وجود ندارد اما راه‌های زیادی هست که به شما کمک می‌کند پیش از رفتن به فرودگاه آماده شوید.
پیش از رفتن آماده شوید
با اینکه همه معمولاً یادگیری در شرایط غوطه‌ورسازی را ستایش می‌کنند، در واقع تعدادی مزایا برای شروع کردن یادگیری زبانتان در خانه به جای یادگیری آن در خلال سفرهای بین‌المللی وجود دارد. همانطور که می دانیم یادگیری در منزل به شما تسلط بیشتری بر محیط یادگیری می‌دهد—شما می‌توانید به جای اینکه لغات را بر اثر اجبار در طول پرواز یاد بگیرید، مجموعه‌های واژگانی و سرعت درس‌هایتان را تنظیم کنید.
شما همچنین این موقعیت را دارید تا فرایند یادگیری خود را به روشی سازمان‌دهی کنید که مناسب شیوه‌ی یادگیری‌تان باشد، خواه شما یک زبان‌آموز اجتماعی، بصری، شنیداری، یا فیزیکی باشید. به علاوه، شما می‌توانید مطالعه‌ی زبان خود را برنامه‌ریزی کنید تا مناسب برنامه‌ی همیشگی‌تان باشد و عاداتی خوب را برای مطالعه گسترش دهید که بعد این به زمان خارج از کشور شما هم تعمیم داده می‌شود. اگر شما از قبل به مدت سه ماه این کار را انجام می‌دهید، داشتن یک روتین برای مطالعه خیلی راحت‌تر است، به جای اینکه فرض کنید وقتی به آنجا برسید شروع می‌کنید — یعنی، اگر تمام محله‌های جدید در مورد اکتشاف و غذا خوردن حواس شما را پرت نکنند!