چطور لهجه خود را در یادگیری زبان از بین ببرید؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به این سوال زبان آموزان پاسخ می دهد که چطور لهجه خود را در یادگیری زبان از بین ببرید؟ اگر شما هم دوست دارید این کار را انجام دهید حتما با ما همراه باشید.

چطور لهجه خود را در یادگیری زبان از بین ببرید؟
چطور لهجه خود را در یادگیری زبان از بین ببرید؟

اما چطور لهجه خود را در یادگیری زبان از بین ببرید؟

لهجه چیزی است که باید به آن افتخار کنید، اما چندین دلیل هم وجود دارد که احتمالاً می‌خواهید لهجه‌ی خود را از دست بدهید. برای مثال شاید مشغول تمرین برای یک نمایش به زبان غیر بومی باشید یا تلاش کنید که منظورتان راحت‌تر فهمیده شود. به خاطر داشته باشید که از دست دادن لهجه تمرین و زمان زیادی می‌طلبد، پس در طول پروسه صبور باشید. در نهایت نتیجه‌ی مورد نظرتان را کسب خواهید کرد!

۱

در هفته حداقل پنج روز را به تمرین خلاص شدن از لهجه اختصاص دهید. اگر هشیارانه روی از بین بردن لهجه‌ی خود کار نکنید، نمی‌توانید آن را کنار بگذارید. در هفته پنج روز را به کار کردن روی لهجه‌ی مورد علاقه‌ی‌تان اختصاص دهید. باید حداقل ۱۵ دقیقه تمرین کنید اما ۳۰ دقیقه تا یک ساعت ایده‌آل است.

از زمان تمرین خود هوشمندانه استفاده کنید. هر دفعه که تمرین می‌کنید، چیز مضخصی را انتخاب کنید. برای مثل یک روز را به کار کردن روی ریتم ها اختصاص دهید.

۲

به آرامی صحبت کنید. حتی فهمیدن صحبت گویشوران بومی موقعی که به آرامی صحبت می کنند، راحت تر است. وقتی شما در حال کار کردن روی لهجه ی خود هستید، تلاش نکنید تا با آن سرعتی که برای بومی ها ‘عادی’ در نظر گرفته می شود، صحبت کنید. به آرامی و صریح صحبت کنید. یک لغت را به پایان برسانید و قبل از این بعدی را شروع کنید، مکث کنید.

  • اگر شما درباره ی صحبت خیلی آرام در زندگی روزانه نگران هستید، می توانید به آرامی صحبت کردن را با شریک زبانی خود، دوست، اعضای خانواده، یا حتی با خودتان تمرین کنید.

۳

روی ریتم‌های خود کار کنید. ریتم مربوط به زمان‌بندی در میان یک عبارت یا جمله می‌شود. این عمدتاً مربوط به جایی می‌شود که در جمله تأکید قوی یا ضعیف‌مان را قرار می‌دهیم. برای فهم ریتم لهجه‌ای که می‌خواهید یاد بگیرید، به حرف زدن گویشوران بومی گوش دهید.