چطور زبان روسی را خوب صحبت کنیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش زبان روسی و مکالمه زبان روسی در ایران می باشد. اما سوال اینجاست که چطور زبان روسی را خوب صحبت کنیم؟ در زیر به برخی از موارد اشاره می کنیم.

چطور زبان روسی را خوب صحبت کنیم؟
چطور زبان روسی را خوب صحبت کنیم؟

پس چطور زبان روسی را خوب صحبت کنیم؟

چهار مهارت اصلی زبانی که برای تسلط یاقتن بر هر زبانی باید در آنها خبره شوید عبارتند از:

  • صحبت کردن،
  • گوش دادن،
  • خواندن،
  • نوشتن

اگر شما حداقل با الفبا آشنایی داشته باشید و مجبور نباشید آن را از ابتدا یاد بگیرید در هنگام یادگیری تفاوت عمده ای ایجاد می شود. ممکن است بپرسید که تسلط بر کدامیک از این ۴ مهارت سخت تر است؟ خب، مطالعات نشان می دهند که بیشتر افراد در ابتدا با خواندن و نوشتن کلنجار می روند و سپس زمانی که شروع به افزایش مهارت های زبانی خود می کنند، صحبت کردن و گوش کردن چالش برانگیز تر می شود.

صحبت کردن را شروع کنید!

به عنوان یک مبتدی، مهمترین مهارت های زبان برای تسلط به یک زبان، این است که حتی اگر اشتباه می کنید به آن زبان صحبت کنید. تلاش کردن و شکست خوردن بهتر از این است که هیچ تلاشی صورت نگیرد. هدف اکثر زبان آموزانlمکالمه زبان روسی است ، بنابراین از ابتدا صحبت کردن و یادگیری از این طریق بسیار لذت بخش است.

برای بهتر کردن تلفظ خود به موسیقی گوش دهید

وقتی به آهنگ‌های خارجی گوش می‌دهید، خیلی سریع شیوه ی صحیح تلفظ لغات را یاد خواهید گرفت چرا که خواننده حتماً یک گویشور بومی است.

پیش از آنکه به سراغ سطح کاری بروید، مصارف متداول زیادی از زبان داشته باشید. راحت تر این است که بجای شروع از مرحله ی کاری، از زبان محاوره‌ای وعبارات استاندارد شروع کنید و مهارت‌های زبانی‌تان را به آهستگی پرورش دهید. در این مرحله مکالمات عادی امکانپذیر است.

حتی اگر اشتباه هم می‌کنید، صحبت کنید

از صحبت کردن به یک زبان نترسید، فقط امتحانش کنید. اغلب افراد بومی همین که شما را در حال تلاش ببینند خوشحال می‌شوند و غالباً به شما برای بهتر کردن مهارت‌های زبانی‌تان کمک می‌کنند.

حالا خوب گوش دهید!

گوش دادن به حرف‌های مخاطب‌تان و متوجه شدن منظورش سخت‌ترین قسمت یادگیری زبان است. مخصوصاً وقتی تحت تأثیر گویش‌ها و تلفظ های مختلف بخش‌های گوناگون کشور باشند. وقتی بتوانید ارتباط برقرار کنید و حرف‌های دیگران را متوجه شوید احساس خیلی خوبی خواهید داشت.

به کتاب‌های صوتی یا پادکست‌ها گوش کنید

در بسیاری از کتاب‌های صوتی و پادکست‌های به طرزی بسیار واضح صحبت می‌کنند و تلاش را بر اجتناب از هرگونه گویشی می‌گذراند. آن‌ها واقعاً می‌توانند به بهتر شدن مهارت‌های لیسنینگ شما کمک کنند.

فیلم‌ها و ویدئوهای خارجی تماشا کنید

ما تماشای سریال یا تعدادی فیلم را در زبانی که می‌خواهید یاد بگیرید پیشنهاد می‌کنیم. با گوش دادن، درک‌ مطلب‌تان بالا می‌رود و خواهید توانست که روان تر صحبت کنید.

مکالمات یک به یک در زبان خارجی داشته باشید

باید از هر مواجهه‌ی کوچک برای صحیت کردن و گوش دادنِ با دقت استفاده کنید تا ببنید آن‌ها چگونه حرف می‌زنند و کلمات مختلف را تلفظ می‌کنند.

همه چیز را بخوانید!

ریدینگ آنچنان مشکل متداولی نیست چون تقریباً هر دوره‌ی آموزش زبانی با ریدینگ و رایتینگ شروع می‌شود. به نظر من باید دوره‌ها را با اسپیکینگ و لیسنینگ شروع کنند نه ریدینگ. شما فرصت‌های بسیاری برای تمرین مهارت‌های ریدینگ خود خواهید داشت پس این نباید مشکل خاصی باشد.

همه‌ی علائم راهنمایی رانندگی را بخوانید

اگر می‌خواهید مهارت‌های ریدینگ خود را بهتر کنید مفید است که تلاش به خواندن همه چیز در زبان خارجی کنید.

تعدادی کتاب الکترونیکی بخوانید

کتاب‌های الکترونیکی برای یادگیری زبان حتی از کتاب‌های عادی هم بهتر هستند چون می‌توانید لغات مشکل را کپی کرده و به راحتی ترجمه‌ی‌شان کنید. آن‌ها همچنین در سطوح مختلفی از سختی وجود دارند.

یک دیکشنری یا اپلیکیشن ترجمه را در دسترس داشته باشید

وقتی شروع به خواندن در زبان خارجی می‌کنید مهم است که بتوانید لغات جدید را به راحتی متوجه شوید.

یادداشت کنید!

رایتینگ هم مشکل بزرگی برای یادگیری یک زبان نیست، چون بسیاری از دوره‌های زبانی با تمرکز بر رایتینگ شروع می‌شوند. اگر زیاد ننویسید به طور خودکار نشان دهنده‌ی این نیست که در یک زبان بد هستید؛ اما رایتینگ برای زندگی کاری‌تان جنبه‌ای مهم است.