چگونه در Reading انگلیسی یادداشت برداری کنیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به زبان آموزان نشان میدهد که چگونه در Reading انگلیسی یادداشت برداری کنیم؟ اگر این سوال در ذهن شما هم جرقه می زند پس با ما همراه باشید.

چگونه در Reading انگلیسی یادداشت برداری کنیم؟
چگونه در Reading انگلیسی یادداشت برداری کنیم؟

اما چگونه در Reading انگلیسی یادداشت برداری کنیم؟

در این جا ۵ توصیه در رابطه با چگونگی یادداشت برداریِ درست آورده شده است:

۱- مطمئن باشید که دقیقاً می دانید چه اطلاعاتی را باید پیدا کنید

هر چه دقیق تر بدانید که به دنبال چه می گردید، یادداشت برداری راحت تر می شود. تصور کنید که شما روی مکتشفان تحقیقی انجام می دهید و انتخاب کرده اید که درباره ی کریستوفر کلمب بنویسید. به طور دقیق از معلم خود این را بپرسید و متوجه شوید که باید چه اطلاعاتی را در کار خود بیاورید.

 

 ۲- متونی را که شامل اطلاعات مفید است علامت گذاری کنید

متونی را که شامل اطلاعات مفید است علامت گذاری کنید. اگر شما چیزی را در اینترنت پیدا کردید، می توانید آن صفحه را پرینت بگیرید و متون مفید را علامت گذاری کنید. متناوباً، شما می توانید متن را در فایل یادداشت ها کپی کنید (برای مثال، آن چه که شما در word مایکروسافت درست کرده اید).

به یاد داشته باشید: زیر مطالب مهم خط کشیدن به معنای یادداشت برداری نیست. آن چیزی است که شما قبل از یادداشت کردن انجام می دهید!

 

۳- یادداشت های خود را کوتاه کنید

جملات کامل ننویسید – از اختصارات و سمبل ها استفاده کنید. از لغاتی مانند ‘a’ و ‘the’ استفاده نکنید. گاهی بهتر است که سریع یک نمودار بکشید تا این که لغات یا عبارات را بنویسید؛ برای مثال، اگر شما بخواهید که راه کلمب به آمریکا را نشان بدهید.

 

۴به استفاده از یک کاغذ خط کشی شده فکر کنید

یک کاغذ خط کشی شده تکه کاغذی است که به قسمت های مختلف تقسیم شده است تا یادداشت های خود را در آن بنویسید. یعنی شما می توانید یادداشت های خود را در همان حین که می نویسید سازمان دهی کنید، نه بعد از نوشتن. نقشه ی ذهنی یکی از مثال های کاغذ خط کشی شده است؛ نمودار ون یا نمودار مساله/راه حل هم مثال های دیگری هستند.

 

۵مطمئن شوید که یادداشت هایتان خوانا هستند

با شتاب و بد خط نوشتن یادداشت هایی که شما بعداً نتوانید بخوانید فایده ای ندارد. این که برای یادداشت های خود در پایین صفحه جا باز کنید کمک کننده است، تا اگر لازم بود به این طریق راحت بتوانید اطلاعات جدید را اضافه کنید. اگر شما یادداشت های خود را شماره گذاری کنید، در مرتب نگه داشتن آن ها کمکتان می کند.