از یک دوست Native زبان چطور برای یادگیری زبان استفاده کنیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همیشه به زبان اموزان پیشنهاد می دهد تا سعی کنند با کسانی که زبان اصلی شن نگلیسی است ارتباط برقرار کنند و از زبان استفاده کنند. پس از یک دوست Native زبان چطور برای یادگیری زبان استفاده کنیم؟ با ما باشید تا برخی از این روش ها را ببینید.

 اما از یک دوست Native زبان چطور برای یادگیری زبان استفاده کنیم؟

از یک دوست Native زبان چطور برای یادگیری زبان استفاده کنیم؟
از یک دوست Native زبان چطور برای یادگیری زبان استفاده کنیم؟

°  یک شنونده ی دلسوز پیدا کنید. شخصی که صبورانه به صحبت شما گوش کند و تلاش کند تا آن را متوجه شود. این نقش یک مادر با بچه است. موقعی که شما در حال تلاش برای فهم زبان هستید این شخص نقش یک شخص حامی را دارد. این گام های اول را در تولید زبان در اختیار شما قرار می دهد، به شما اجازه می دهد تا مسائل را امتحان کنید، فرضیه ها را امتحان کنید، متوجه شوید که چه چیزی جواب می دهد، و در مجموع جهانِ دریافت زبان را کشف کنید.

°  یک تفکر وجود دارد که می گوید ‘خیلی زود شروع به صحبت نکنید’، و اگر با صحبت کردن در مراحل اولیه احساس راحتی نکنید این احتمالاً توصیه ای خوب است. مساله ای مهم که باید بدانید این است که همچنان که شما صحبت کردن را به بعد موکول می کنید موقعیت های زیادی را برای یادگیری و ‘شکل گیری حس تشخیص’ از دست می دهید. این یادگیری در طول زمان ترکیب می شود، درست مانند سود یک بانک. به این دلیل رویکرد من این است که تا جایی که امکان دارد فوری یک شنونده ی دلسوز پیدا کنید. این باید شخصی خوب باشد، شخصی که شما او را دوست دارید، کسی که شما را قضاوت نمی کند‌. شما با این شخص اولین گام های کوچک خود را در صحبت کردن برمی دارید و تعدادی لغات را می گویید.

°  شخصی را پیدا کنید که مشتاق است تا به سوالات شما جواب دهد. و از آن ها سوال بپرسید! برای مثال از یک نفر بپرسید ‘شما ….. را چه طور می گویید؟’. داشتن چنین چیزی خیلی خوب است. اگر شما چنین شخصی را ندارید، این منبعی حساب می شود که ارزش پول خرج کردن را دارد. نه یک معلم – بلکه کسی که بتواند به سوالات شما جواب دهد. اگر شما از پس مخارجش برنمی آیید، آن را به یک تبادل زبانی تبدیل کنید.

°  صحبت کردن سخت است چون به طور همزمان اتفاق می‌ افتد. اما این به آن معنا نیست که شما نمی توانید برایش آماده شوید. قبل از این که در یک موقعیت صحبت کردن قرار بگیرید، از لحاظ فکری تلاش کنید تا آن چه را که می خواهید بگویید تمرین کنید و اگر هر لغت مهمی وجود دارد که معنایش را نمی دانید از قبل معنای آن را از دیکشنری پیدا کنید (اجازه دهید به شما بگویم که برای باز کردن حساب بانکی مفید است!).