چگونه از پادکست ها و کتاب های صوتی آموزش زبان استفاده کنیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این متن ساده و روان به شما نشان می دهد چگونه از پادکست ها و کتاب های صوتی آموزش زبان استفاده کنیم؟ با ما همراه باشید تا مطالب مفید را از دست ندهید.

چگونه از پادکست ها و کتاب های صوتی آموزش زبان استفاده کنیم؟
چگونه از پادکست ها و کتاب های صوتی آموزش زبان استفاده کنیم؟

اما چگونه از پادکست ها و کتاب های صوتی آموزش زبان استفاده کنیم؟

۱

چند موضوع که به آنها علاقه دارید را برگزینید. گوش دادن به محتوای انگلیسی خیلی آسان تر خواهد بود چنانچه راجع به چیزهایی باشند که دوست دارید! فهرستی از ۵ چیزی که علاقه دارید یاد بگیرید تهیه کنید. سپس می توانید دنبال آن ۵ موضوع در پادکستها و کتابها بگردید.

۲

وقتی شروه بخ مطالعه می کنید سریالهای تلویزیونی را تماشا کنید. سریالهای تلویزیونی نقطه ای خوب برای شروع شما هستند، چون قادر خواهید بود لب خوانی کرده و حالتهای صورت را ببینید و به این ترتیب به شما کمک می شود در جریان امور قرار بگیرید. وقتی در گوش دادن به انگلیسی شفاهی بهتر شوید، ایده ی خوبی است که از تلویزیون به سراغ فیلمها بروید. گوش دادن بدون دیدن سخت تر است و شما هم که نمی خواهید تصاویر بد شوند.

۳

پادکستهای رایگان را برای گوش دادن در سفرهای شهری یا در حین وقت آزادتان پیدا کنید. بهترین بخش پادکست ها این است که می توانید هزاران تا از آنها را رایگان پیدا کنید! آنها را داخل تلفن یا تبلت خود دانلود کنید تا بتواند در حین رانندگی، در مترو یا حتی به هنگام انتظار در صف خرید فروشگاه به آنها گوش کنید.

  • اگر پیدا کردن یک پادکست برایتان سخت است، فهرستهای پادکستهای محبوب انگلیسی زبان درباره ی سیاست یا سرگرمی را جستجو کنید. همچنین می توانید از دوستان و خانواده برای پیشنهادات جویا شوید.

۴

کتابهای صوتی را به عنوان ابزار مطالعه ی طولانی مدت خریداری کنید. درست مثل پادکست ها، شما می توانید به کتابهای صوتی وقتی در حال حرکت یا شستن لباسها در خانه هستید، گوش دهید. آنها همچنین به شما کمک می کنند تا قواعد انگلیسی را یاد بگیرید. با اینحال ممکن است طول بکشد که یک کتاب صوتی را تمام کنید پس مطمئن شوید کتابی را انتخاب کردید که دوست دارید!

  • برای پیدا کردن کتابهای صوتی محبوب، آنلاین شوید. اگر دوست داشته باشید همچنین می توانید به آثار کلاسیک زبان انگلیسی مانند کشتن مرغ مقلد از هارپر لی، غرور و تعصب جین آستین یا دلبندِ تونی موریسون گوش دهید.