نوشتن برنامه آموزشی برای آزمون IELTS و CAE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای زبان آموزانی که قصد شرکت در آزمون های آیلتس یا  CAE دارند نحوه نوشتن برنامه آموزشی برای آزمون IELTS و CAE را آموزش می دهد. برای اینکه بدانید چگونه باید این کار را انجام دهید؟

اما چگونه نوشتن برنامه آموزشی برای آزمون IELTS و CAE را انجام دهیم؟

نوشتن برنامه آموزشی برای آزمون IELTS و CAE
نوشتن برنامه آموزشی برای آزمون IELTS و CAE

برای این که نتایج خود را در امتحان رایتینگ آیلتس یا امتحان CAE (یا هر امتحان انگلیسی کمبریج) ارتقا دهید، شما باید بعضی چیزها را به خوبی انجام دهید.
هدف شما باید موارد زیر باشد:

۱- انگلیسی درستی بنویسید که تا جایی که امکان دارد اشتباهات گرامری و/یا لغتی کم تری دارد

۲- سریع بنویسید

۳- به سوالی که پرسیده شده است، جواب دهید

شما برای کمک به نوشتن سریع جواب و همچنین متمرکز نگه داشتن ذهن خود روی جواب دادن به سؤال، باید قبل از شروع به نوشتن جواب، سریع یک برنامه بنویسید.

برنامه‌ریزی به شما ساختاری خواهد داد که می توانید آن را دنبال کنید و راه مستقیم را برای رسیدن به جوابی خوب ادامه دهید، در حالی‌که تمام مدت، مغز شما به دلیل فشار طبیعی ناشی از امتحان، پر از استرس و نگرانی است.

ممتحن‌های کمبریج اغلب اظهار می کنند که یک مشکل بزرگ با حالت نوشتاری امتحانات شناخته شده ی بین المللی مانند آیلتس (خدمات امتحان بین المللی زبان انگلیسی) و CAE (انگلیسی پیشرفته‌ی کمبریج) این است که شاگرد به درستی سؤال را جواب نداده است.

اینکه شاگردی در شروع جواب خوبی را ارائه کند، رایج است، اما بعد در اواسط و اواخر امتحان، همان طور که به دلیل کمبود وقت سرعت نوشتن خود را زیاد می‌کند، جواب‌ها هم به نوعی بی‌ربط یا بدون امتیاز می‌شوند و در واقع به سؤال پرسیده شده، پاسخ نمی‌دهد.

پس، بهتر است که روشی واقعاً جالب را برای نوشتن سریع یک برنامه بیاموزید که مانند پایین خواهد بود:

• فقط ۲ دقیقه برای کامل شدن زمان ببرد

• به شما کمک کند تا مسلماً جواب سوال پرسیده شده را ارائه کنید

• قبل از اتمام، تمام نکاتی را که برای نوشتن لازم دارید در ذهن خود به وضوح داشته باشید
البته، وقتی شما نوشتن جواب خود را به پایان رساندید، همیشه باید برگردید و آنچه را که نوشتید بخوانید تا آن را بررسی کنید و اشتباهات گرامری و لغتی را تصحیح کنید.