سوالات پرکاربرد آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به سوالات پرکاربرد آیلتس و جواب های انها می پردازد. معمولا این ۴ سوال بسیار پرسیده می شود. پس حتما آنها را با پاسخ هایشان ببینید تا نکته مبهمی در ذهنتان نماند.

سوالات پرکاربرد آیلتس
سوالات پرکاربرد آیلتس

به سوالات پرکاربرد آیلتس توجه کنید:

۱- انگلیسی من برای آزمون آیلتس باید در چه سطحی باشد؟

با اینکه هرکسی می­تواند در آزمون آیلتس شرکت کند چون نمره­ ی آدم­ها از سطح مقدماتی تا پیشرفته را ارائه می­کند، اما آزمون در سطح میانی به بالا تنظیم شده است. از اینرو خیلی مهم است که اگر می­خواهید نمره­ ی بالایی کسب کنید باید دستی به سر و گوش مهارت­ های زبانی انگلیسی خود بکشید. دایره واژگان خوب برای درک لغات در بخش لیسنینگ مورد نیاز است. برای پیشرفت در بخش ریدینگ به توانایی­ های تحلیل، سرعت خواندن بالا و مهارت­ های خوب درک مطلب نیاز دارید.

مهارت­ های انگلیسی بالا نیز برای کسب نمره­ های خوب در بخش رایتینگ مورد نیاز است، چراکه حتی اغلب افرادی که در سایر بخش­ها با هیچ مشکلی روبرو نیستند در این قسمت گیر می­کنند. مهم است که تسلط خوبی از زبان و استفاده­ی اصطلاحات خوب داشته باشید، خلاصه حرف بزنید و هنر وضوح در بیان را تمرین کنید.

آزمون آیلتس برای افراد زیر ۱۶ سال تجویز نمی­شود اما اگر بخواهند می­توانند در آن شرکت کنند.

۲- آزمون آیلتس چند دفعه در ماه و در چه امکانی برگزار می­شود؟

آیلتس در زمان­های متنوعی در طول ماه و در جاهای زیادی در دنیا برگزار می­شود. ۴۸ تاریخ تعیین شده وجود دارند که یعنی ۴ دفعه در ماه و بسته به درخواست محلی می باشند.

۳- چگونه نمره ­ی خودم را دریافت می­کنم، به صورت گواهی یا نامه؟

یک فرم گزارش به آزمون­ دهنده از طرف مرکزی که در آن آزمون را داده است، داده می­شود. این گزارش آزمون شامل نمره­ ی هر بخش از آزمون و همچنین نمره­ ی کلّی امتحان است.

۴- نتایج آزمون برای چه مدت معتبر هستند؟

نتایج آزمون آیلتس برای دوره­ای ۲ ساله معتبر هستند.

برای شرکت در دوره های آموزش تضمینی آیلتس با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.