قالب امتحان General آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در مطالب مختلفی به قالب های ماژول های مختلف آزمون اشاره کرده است. اما این بار می خواهیم اختصاصی به آیلتس General اشاره کنیم و این سوال را بررسی کنیم کهقالب امتحان General آیلتس پس با ما همراه باشید.

IELTS General template
ielts general template

اما قالب امتحان General آیلتس را ببینید

امتحان آیلتس مخفف این عبارت است – سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی. امتحان آیلتس توانایی های شما را در هر چهار مهارت در زبان انگلیسی ارزیابی می کند – لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ.

دو نسخه از امتحان آیلتس وجود دارد که از میان آنها انتخاب کنید:

• آیلتس آکادمیک

• آیلتس General

همه امتحانات لیسنینگ و اسپیکینگِ مشابهی را می دهند، صرف نظر از اینکه در کدام نسخه ی امتحانی شرکت می کنند. امتحانات ریدینگ و رایتینگ بسته به اینکه شما در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت می کنید یا آیلتس General در محتوا متفاوت هستند.

هیچ محدودیتی برای امتحان آیلتس وجود ندارد. شخص می تواند هر چند دفعه که می خواهد در امتحان شرکت کند. امتحان آیلتس General برای آنهایی است که می خواهند برای تحصیلات متوسطه، تجربه ی کاری یا برنامه های آموزشی به کشورهای انگلیسی زبان بروند. در نتیجه برای مهاجرت به استرالیا، کانادا، نیوزیلند و انگلیس هم لازم است.

شما در امتحان آیلتسِ General در روزی مشابه و یکی پس از دیگری در آزمون های لیسنینگ، ریدینگ و رایتینگ شرکت می کنید و هیچ وقت استراحتی هم بینش وجود ندارد. ترتیبشان همیشه این است. پس، این ۳ امتحان با هم در مجموع ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه زمان می‌ برد. این ۳ امتحان کاغذی هستند و

 آزمون اسپیکینگ شما یا در روز مشابه با سه آزمون دیگر و بعد از وقت استراحت خواهد بود، یا تا هفت روز قبل یا بعد از آن. این به مرکز آزمون شما بستگی دارد. امتحان اسپیکینگ یک آزمون رو در رو با ممتحن آیلتس است و تقریباً ۱۱-۱۴ دقیقه طول می کشد.

درباره ی امتحان لیسنینگ آیلتس

 • صداهای ضبط شده شامل حیطه ای از لهجه ها هستند، که انگلیسی، استرالیایی، نیوزیلندی، آمریکایی و کانادایی را در بر می گیرد.
 • شاگردان در این امتحان باید همزمان گوش دهند، بخوانند و بنویسند. اول مقداری زمان به آنها داده خواهد شد تا سوال را قبل از این که صدای ضبط شده شروع به پخش کند بخوانند و سپس می توانند همان طور که به صدای ضبط شده گوش می دهند جواب ها را روی برگه ی سوالات بنویسند. در انتهای امتحان آیلتس ۱۰ دقیقه به آنها وقت داده خواهد شد تا جواب های خود را به پاسخنامه منتقل کنند.
 • multiple choice, matching, plan/map/diagram labeling, form/note/table/flow-chart/summary completion and sentence completion – اینها نمونه سوالاتی هستند که می آید.
 • از هجی و گرامر ضعیف و دستخط بد اجتناب کنید.

امتحان اسپیکینگ آیلتس

 • امتحان اسپیکینگ یک آزمون رو در رو در آیلتس است. از کامپیوتر استفاده نمی شود.
 • اینجا در این آزمون بر اساس سلیس بودن گفتار و انسجام ایده ها؛ کاربرد لغات؛ گرامر و تلفظ به شاگردان نمره داده می شود.
 • پس، از انواع مختلفی از سوالات استفاده می شود، که از قسمت زیر انتخاب شده اند:

multiple choice, identifying information, identifying writer’s views/claims, matching information, matching headings, matching features, matching sentence endings, sentence completion, summary completion, note completion, table completion, flow-chart completion, diagram label completion, short-answer questions.

 • لطفاً توجه داشته باشید که فقط بعضی از سوالات احتمالاً به ترتیب می آیند برای مثال آنها در مورد summary completion یا sentence completion questions به ترتیب می آیند اما نه برای matching information یا matching headings.

درباره ی امتحان آیلتس رایتینگ General

 • شاگردان در این امتحان باید نامه ای برای سوال/تسک ۱ بنویسند و برای سوال/تسک ۲ یک مقاله بنویسند. هر تسک ارزیابیِ تسک ۲ در مقایسه با تسک ۱ نمره ی بیشتری دارد.
 • وضوح و سلیس بودن کلیِ پیغام/متن؛ استفاده ی مناسب و درست گرامر و لغات.

درباره ی امتحان آیلتس ریدینگ General

 • پس، انواع مختلفی از سوالات استفاده می شود، که از قسمت زیر انتخاب می شوند:

multiple choice, identifying information, identifying writer’s views/claims, matching information, matching headings, matching features, matching sentence endings, sentence completion, summary completion, note completion, table completion, flow-chart completion, diagram label completion, short-answer questions.

 • همچنین، لطفاً توجه داشته باشید که فقط بعضی از سوالات احتمالاً به ترتیب می آیند برای مثال آنها در مورد summary completion یا sentence completion questions به ترتیب می آیند اما نه برای matching information یا matching headings.
 • شما برای انتقال به پاسخنامه زمان اضافه ای دریافت نخواهید کرد. از هجی و گرامر ضعیف و دستخط بد اجتناب کنید.