بهترین نکات آیلتس لیسنینگ

راهنمای کامل نکات لیسنینگ آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای شما به بهترین نکات آیلتس لیسنینگ اشاره می کند که می توانید در بالا بردن مهارت شنیداری خود در آیلتس از آن استفاده کنید . پس با ما همراه باشید تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.

ielts listening tips
ielts listening tips

به بهترین نکات آیلتس لیسنینگ توجه کنید:

بخش لسینینگ آزمون  :IELTS

 • مدت زمانش ۳۰ دقیقه است
 • شامل ۴ بخش صوتی است
  • گفت وگو
  • مونولوگ
  • گفت وگو
  • مونولوگ
 • شامل ۴۰ سؤال است

۱۰ دقیقه زمان اضافه برای نوشتن پاسخ تان بر برگه ی پاسخ

برای دیدن آخرین تغییرات بخش های آیلتس، مطلب آموزش آیلتس را دنبال کنید.

این نکات را حتما در بخش Listening استفاده کنید:

۱٫با دقت بخوانید

مطمئن شوید که دستورالعمل را به دقت می خوانید: آن ها همیشه همانطوری که در آزمون های تمرینی می آیند نیستند.

۲٫ تمرکز کنید

تمرکز کنید و سعی کنید انتظار آن چه را که گوینده خواهد گفت داشته باشید. شاید چنین امری در زبان بومی تان آسان باشد اما در زبان انگلیسی می تواند مهارت دشواری باشد در نتیجه تمرین کردن می طلبد.

۳٫ به لهجه ها گوش کنید

آماده ی شنیدن لهجه های متفاوت باشید. IELTS یک آزمون بین المللی است،  بنا بر این تنوعی از لهجه ها را از گویندگان انگلیسی بومی خواهید شنید.

بعضی از نمونه ها استرالیایی، بریتانیایی، آمریکایی، کانادایی،آفریقای جنوبی و غیره هستند. بنا بر این مطمئن شوید که تمرین به گوش دادن گویندگان بومی از سرتاسر جهان می کنید.

۴٫ با دقت گوش کنید

به تمام آن چه که یک گوینده می گوید گوش فرا دهید.

گویندگان اغلب پاسخی می دهند و سپس خود تصحیح اش می کنند. این شگردی رایج در لسینینگ آزمون ILETS است، پس مراقب باشید!

۵٫ بخش های ۱و ۲ معمولا آسان تر هستند

 بخش های ۱و ۲ معمولا بخش های آسان تر آزمون لسینینگ هستند. بنا بر این، اگر قصد گرفتن نمره ی بالا (۷٫۵ و بیشتر) را دارید، هدف تان باید پاسخ دهی صحیح به تمام سؤالات بخش های ۱و ۲ باشد.

۶٫اشتباهات کوچک نکنید

از استباهات کوچک نظیر اشتباهات املایی، جا انداختن یک ‘s’، یا نوشتن زمان غلط بپرهیزید (برای مثال: نوشتن ۷٫۳۰ به جای ۷٫۳۰ بعد از ظهر). این ها چیزهای جزئی هستند اما در آخر جمع بندی می شوند!

۷٫ آرام و متمرکز باشید

شاید پیدا کردن موضوع خیلی دشوار باشد، یا لهجهبرای فهم خیلی سخت باشد. دست وپاچه نشوید، فقط نفس عمیقی بکشید، متمرکز بمانید و تلاش کنید و تا آنجایی که می توانید بفهمید.

 ۸٫ چندکار را همزمان انجام دهید

برای بدست آوردن نمره ی خوب در بخش لسینینگ IELTS، نیاز دارید که قادر به گوش دادن، خواندن و نوشتن به طور همزمان باشید. این کار در زبان بومی خودتان هم کار آسانی نیست چه برسد به آزمون دادن به زبان انگلیسی! مطمئن شوید که به کار گیری تمامی این سه مهارت را در آن واحد تمرین می کنید.

 ۹٫ پاسخ هر سؤال را بدهید

اگر پاسخ نادرست بدهید نمره ای از دست نخواهید داد، بنا بر این اگر نمی دانید، حدس بزنید!

۱۰٫ تمرین، تمرین، تمرین

بهترین کاری که می توانید برای خبره شدن در آزمون لسینینگ IELTS  انجام دهید این است که در یک دوره ی آماده سازی IELTS شرکت کنید. در ایران آکسفورد ما بهترین دوره های آماده سازی IELTS با معلمان Native، منابع گسترده و آزمون های تمرینی هم برای  IELTS General Training  و هم IELTS Academic  را فراهم می آوریم. برای شروع یک دوره ی با معلم خصوصی، یا صرفا فهم بیشتر، به صورت آنلاین با ما تماس بگیرید، یا به یکی از مراکزمان در سر بزنید.