آیلتس مجدد تک مهارتی IELTS One Skill retake

آزمون مجدد تک مهارتی آیلتس; فرصت فوق العاده IELTS برای جبران نمره

IELTS One Skill Retake یک فرصت مناسب برای کسانی است که نمره مناسب را در یک مهارت خاص بدست نیاورده اند و می توانند با شرکت فقط در همان مهارت دوباره شانس خود را برای افزایش نمره امتحان کنند. بر اساس اعلام وب سایت رسمی IELTS گزینه IELTS one skill retake به داوطلبین اجازه می دهد بدون احتیاج به شرکت در کل آزمون آیلتس فقط در یک مهارت برای افزایش نمره شرکت کنند. بر اساس اعلام رسمی آیلتس این گزینه قرار است ابتدا از November سال ۲۰۲۲ در مرکز های استرالیا و بعد از آن در دیگر مراکز دنیا در اختیار داوطلبین قرار بگیرد.

IELTS One Skill Retake

شانس آیلتس مجدد یک مهارتی آیلتس به شما چه امکان هایی می دهد؟

اگر شما پس از شرکت در آزمون آیلتس تنها در یکی از چهار مهارت (رایتینگ، ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ) نتوانید نمره مورد نظر را کسب کنید، می توانید در یک مهارت دوباره آزمون بدهید.

کارنامه آیلتس مجدد تک مهارتی به چه صورت است؟

شما بعد از شرکت در آیلتس مجدد تک مهارتی IELTS one skill retake یک کارنامه جدید TRF دریافت خواهید کرد. این کارنامه نمره های قبلی سه مهارت دیگر به علاوه نمره تک مهارت جدید را خواهد داشت. شما می توانید انتخاب کنید که کارنامه جدید را استفاده کنید یا همان کارنامه قبلی را مورد استفاده قرار دهید.

تاریخ ثبت شده در کارنامه تاریخ آزمون اصلی آیلتس خواهد بود.

شرایط شرکت در آیلتس مجدد تک مهارتی

شما تنها ۶۰ روز پس از تاریخ آزمون اصلی می توانید برای شرکت در آزمون تک مهارتی اقدام کنید.

هزینه آزمون تک مهارتی در سنتر های مختلف متفاوت است و هنوز به صورت دقیق هزینه آن مشخص نشده است.

شما تنها در صورتی می توانید در IELTS One Skill Retake شرکت کنید که در آزمون کامپیوتری آیلتس یا IELTS on Computer شرکت کرده باشید.

طول مدت زمان IELTS One Skill Retake

بسته به نوع مهارتی که می خواهید شرکت کنی، زمان بندی دقیقا به همون صورت است. یعنی اگر به عنوان مثال بخواهید در مهارت ریدینگ شرکت کنید طول آزمون شما ۶۰ دقیقه خواهد بود.

آیا آیلتس تک مهارتی برای مهاجرت قابل قبول است؟

سازمان های مهاجرتی استرالیا و بسیاری از دانشگاه ها این آزمون را قبول می کنند. اما برای اطمینان بیشتر می توانید از مشاورین ایران آکسفورد مشاوره بگیرید.

آیا می توان چند بار در آزمون آیلتس تک مهارتی شرکت کرد؟

خیر! شما به ازای هر آزمون آیلتس کامل که شرکت می کنید می توانید در یک مهارت به صورت مجدد شرکت کنید.