مزایای آموزش آنلاین آیلتس نسبت به آموزش حضوری

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد هر دو روش آموزش انلاین و آموزش حضوری آیلتس را برگزار می کند. اما مزایای آموزش آنلاین آیلتس نسبت به آموزش حضوری می تواند چه مواردی است . با ما همراه باشید تا هر دو روش را بررسی کنیم.

ielts online advantages
ielts online advantages

برای شرکت در کلاس های آنلاین آیلتس کلیک کنید

مزایای آموزش آنلاین آیلتس نسبت به آموزش حضوری را بررسی می کنیم:

قبل از ثبت نام برای آموزش آیلتس، این شک حتماً در ذهن هر شاگرد به وجود می آید که باید در دوره ای در مرکز آموزشی نزدیک خود ثبت نام کند یا باید برای آموزش آنلاین ثبت نام کند. اگر شما هم در دوراهی مشابهی گیر کردید، اجازه دهید به طور عمیق هر دو نوع آموزش را بر مبنای عوامل زیر تحلیل کنیم تا به یک نتیجه گیری برسیم.

اندازه ی کلاس

همان طور که می دانید، محیط کلاس جایی است که شما با گروهی از شاگردان یاد می گیرید. اندازه ی کلاس ممکن است از ۱۰ تا ۱۵ شاگرد متفاوت باشد یا در مورد کلاس های بزرگ حتی تعداد بیشتری جا می شود. در این سناریو، برای معلم امکان ندارد که همه ی توجهش را به شاگرد مخصوصی معطوف کند.

از طرف دیگر، یک کلاس آموزش آنلاین شما را قادر می سازد تا مستقیماً از طرف معلم و بدون اینکه شاگردان دیگری دخیل باشند آموزش دریافت کنید.  در نتیجه، معلم در جلسه ی آموزش یک به یک به شما توجه خاصی می کند تا به درستی در مسیر رسیدن به نمرات مورد نظرتان راهنمایی تان کند.

سیستم بازخورد

همان طور که قبلاً گفته شد، در مرکز آموزش آیلتس معلم زمان کافی ندارد تا به شما بازخوردی شخصی دهد چون شاگردان زیادی دیگری دارد که باید حواسش به آنها هم باشد و بازخوردشان را ارائه دهد.

برخلاف این، آموزش آنلاینِ آیلتس با فراهم کردن توجهِ فردی به نفع شما است و کمک می کند تا نمره ی کلی تان را بالا ببرید. شما در هر جلسه بازخورد خود را دریافت می کنید که این واقعا ً به شما کمک می کند تا ضعف های خود را بدانید و روی آنها کار کنید.

تکنیک های آموزشی

در محیط گروهی، معلم قادر است تا مقداری از زمان را به ارائه ی نکات عمومی به همه اختصاص دهد. اما مشکل این رویکرد این است که بعضی از نکات احتمال دارد روی همه جواب ندهد. چون هرشخص متفاوت است، احتمال دارد فقط وقتی عملکرد خوبی داشته باشد که بسته به روش یادگیری یا فهم خود تعدادی نکات مخصوص هم دریافت کرده باشد.

برای مثال، معلم در کلاس به همه ی ۱۰ شاگرد توصیه می کند تا زیر لغات کلیدی در امتحان ریدینگ خط بکشند. حالا، احتمال دارد برای بعضی از شاگردان واضح نباشد که باید زیر کدام لغات کلیدی خط بکشند و زیر کدام ها خط نکشند یا فرایندی که برای یافتن جواب دنبال می کنند روش درستی است یا نه.

کلاس آموزش آنلاین با ارائه ی آموزش شخصی سازی شده به نفع شاگردان است. آیلتس امتحانی است که شما باید در آن عملکرد مستقلی داشته باشید، نه در گروه و بنابراین، آموزش آنلاین کاملاً روی این جنبه تمرکز می کند.

برطرف کردن شک

مهمترین مساله در فرایند یادگیری این است که آیا شک و شبهه های شما برطرف شده است یا نه چون فقط با برطرف کردن شک ها است که می توانید در روز امتحان بهترین عملکرد خود را ارائه دهید. شما در کلاس به سختی فرصت پیدا می کنید تا شک های خود را برطرف کنید. اگر بعضی از شک ها برطرف شوند، بقیه همچنان می مانند. همچنین، شاگردانی هستند که آن قدر خجالتی اند که سوالات خود را در گروه نمی پرسند و به این دلیل مرکز آموزشیِ آنلاین مزیت بزرگی به حساب می آید. شما در هر جلسه ی آنلاین آزاد هستید تا نه تنها در طول کلاس و بعد از آن بلکه ۲۴ ساعت در شبانه روز از طریق ایمیل هم سوالاتی را درباره ی شک های خود بپرسید.

راحتی

بزرگ ترین مزیت آموزش آنلاین این است که شما می توانید در زمانی که ترجیح می دهید در جلسه شرکت کنید. این برای شاگردانی که یا شاغل هستند یا تمام وقت در دانشگاه هستند زمان زیادی را می خرد. دیگر لازم نیست که آنها برای حضور در کلاسها عجله کنند.

از طرف دیگر، این درست برعکس یک مرکز آموزشیِ بومی است که شما هر روز بعد از برنامه ی کاریِ شلوغ خود به آنجا می روید و این زمانی است که بسیار خسته می شوید، و مانع سطح آسودگی شما برای مطالعه می شود.