ریدینگ آیلتس: مطابقت سرفصل ها با پاراگراف ها

آموزش آیلتس به یکی از مشکل ترین بخش های خود میرسد. ریدینگ آیلتس: مطابقت سرفصل ها با پاراگراف ها Matching headings to paragraphs یکی از قسمت هایی است که همه داوطلبین را اذیت می کند. برای اینکه اثبات کنیم این بخش تا چه حد می تواند مشکل باشد ما ترجمه متن انگلیسی آیلتس را برایتان آورده ایم تا ببینید حتی در فارسی هم امکان بروز اشتباه وجود دارد.

ریدینگ آیلتس: مطابقت سرفصل ها با پاراگراف ها
ریدینگ آیلتس: مطابقت سرفصل ها با پاراگراف ها

مشکل در ریدینگ آیلتس: مطابقت سرفصل ها با پاراگراف ها کجاست؟

امتحان ریدینگ آیلتس شامل انواع تمرین های غیرمعمول و سخت است که معمولا در امتحان های ریدینگ دیگر پیدا نمی شوند. این ها شامل بله،خیر،داده نشده، True/False/Not given و کامل کردن جمله و تطبیق سرفصل ها به پاراگراف ها هستند. آیا با این نوع سوال ها آشنا هستید؟ اگر نه، شما باید قبل از روز امتحان آیلتس خود، به خوبی با آن ها مقابله کنید. ما در این پست، نگاهی به ریدینگ آیلتس: مطابقت سرفصل ها به پاراگراف ها می اندازیم.

مثال

پاراگراف معمول از متن ریدینگ آیلتس را بخوانید، سپس مناسب ترین عنوان پایین را انتخاب کنید.

در کنار مواد غذایی خطرناک، صندلی های تنگ و صدای جیغ نوزادان، تکان ها هم یکی از عوامل اذیت شدن بسیار در سفر هوایی مدرن است. جلوگیری از تکان ها تقریبا کاری شانسی است. خلبان ها بیش ترین تلاش خود را می کنند تا در اطراف طوفان پرواز کنند و از مناطق آشفته ی گزارش شده توسط هواپیما دورتر از طول مسیر دوری کنند. ولی یک سری از آزمایشاتی که به تازگی در کولورادو تمام شده، قادرند بعضی از حدس و گمان ها را از بین ببرند که این کار را با فعال کردن سیستم های رادار موجود در خطوط هوایی به منظور انتخاب نشانه های رایج ترین نوع از تکان ها که تلاطم همرفتی نامیده می شود، به وسیله ی به روز رسانی ساده ی نرم افزار انجام می دهند.

الف- تلاطم همرفتی چگونه شناسایی می شود

ب- پدیده ای به طور بالقوه خطرناک

پ- متدهای متداول و تحقیقات جدید

جواب خود را انتخاب کرده اید؟ بسیار خب، بگذارید یکی یکی به هر سه گزینه نگاهی بیندازیم.

گزینه ی الف: تلاطم همرفتی چگونه شناسایی می شود

در نگاه اول، این گزینه جذب کننده است. لغات تلاطم همرفتی و همچنین توانستن در پاراگراف آمده اند. علاوه بر آن، پاراگراف متد جدییدی را برای تشخیص تلاطم همرفتی شناسایی می کند. با این حال، فقط در نیمه ی دوم پاراگراف است، و شما باید مطمئن شوید که عنوان، تمام پاراگراف را خلاصه می کند. پس این گزینه درست نیست.

گزینه ی ب: پدیده ای به طور بالقوه خطرناک

لغت کلیدی در این عنوان به طور بالقوه است، به این معنا که الان خطر دیگر وجود ندارد. ولی تلاطم همرفتی خطری بالقوه نیست- خطری متداول است. بنابراین این گزینه هم صحیح نیست.

گزینه ی پ: متدهای متداول و تحقیقات جدید

شما هیچ کدام از لغات این عنوان را در پاراگراف پیدا نخواهید کرد، ولی به این معنا نیست که اشتباه است. دو موضوع عنوان را بررسی کنید. آیا پاراگراف متدهای متداول را پوشش می دهد؟ بله، درباره ی این صحبت می کند که خلبان ها چگونه تکان ها را به یکدیگر گزارش می دهند. آیا پاراگراف تحقیقات جدید را پوشش می هد؟ بله، درباره ی یک سری آزمایشات در کولورادو صحبت می کند. توجه کنید یک سری آزمایشات به همان معنای تحقیق است. پس گزینه ی پ جواب درست است چون کل پاراگراف را به درستی خلاصه می کند.

ما فقط سعی کردیم نشان دهیم که حتی در یک سوال فارسی هم کار بسیار سخت خواهد بود. پس باید حتما خود را به خوبی آماده این بخش کنید. برای شرکت در کلاس های آموزش آیلتس تضمینی آموزشگاه زبان ایران آکسفورد با شماره های ما تماس بگیرید.