نمونه سوالات آیلتس ۲۰۲۴ | نمونه آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال

جدیدترین نمونه سوالات IELTS آکادمیک و جنرال ۲۰۲۴

پیدا کردن نمونه آزمون آیلتس رایگان برای بسیاری از زبان آموزان در اینترنت کاری دشوار به حساب می آید. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد جدیدترین نمونه امتحان IELTS را برای کسانی که قصد دارند که در آزمون ایلتس شرکت کنند در این مطلب معرفی می نماید. آزمون ایلتس توسط بسیاری از کشور ها و سازمان های جهانی مورد قبول واقع می شود و همین دلیل محبوبیت این آزمون است. اگر شما قصد دارید در آزمون IELTS شرکت کنید ما در این مقاله سعی میکنیم نمونه آزمون آیلتس را در اختیار شما قرار دهیم و این آزمون را بیشتر به شما معرفی کنیم. امسال علاوه بر آزمون کاغذی آیلتس، آزمون کامپیوتری آیلتس هم بسیار مرسوم شده است. آزمون کامپیوتری یا CD IELTS از نظر تعداد و نوع سوالات هیچ تفاوتی با آزمون اصلی ندارد و تنها تفاوت آن به نحوه برگزاری آن که به صورت کامپیوتری است برمی گردد. البته بخش اسپیکینگ همچنان مثل قبل به صورت مصاحبه با یک شخص و رو در رو می باشد.

نمونه سوالات آیلتس
نمونه سوالات آیلتس

قبل از دانلود نمونه سوالات به شما پیشنهاد می کنیم حتما مطلب آخرین تغییرات آیلتس چیست؟ را بخوانید و با تغییرات سال ۲۰۲۴ این ازمون آشنا شوید.

در این بخش شما به آخرین نمونه سوالات آیلتس در امسال دسترسی خواهید داشت. دانلود این نمونه سوالات یکی از موثرترین روش ها برای آمادگی آیلتس می باشند. این نمونه سوال ها مرتب به روز می شوند تا با آخرین تغییرات IELTS منطبق باشد. شما می توانید فایل های نمونه سوالات IELTS را به صورت PDF دانلود کنید و هم چنین فایل های صوتی هم برای بخش لیسنینگ در اختیار شما قرار می گیرد.


دانلود نمونه سوالات ریدینگ آیلتس ۲۰۲۴

قسمت Reading آیلتس دارای دو نوع می باشد: نوع آکادمیک و نوع جنرال

در آزمون ریدینگ ایلتس جنرال تعداد سوالات و زمانبندی سوالات با آکادمیک یکسان است. اما تفاوت اصلی در نوع متن ها و فعالیت هایی است که از زبان آموز خواسته می شود. در بخش های listening که در هر دو آزمون تعداد ۴۰ سوال وجود دارد و زبان آموز ۳۰ دقیقه وقت برای پاسخگویی دارد.

همانطور که می دانید از نظر نوع سوالات و تعداد سوالات هیچ تفاوتی بین این دو ازمون وجود ندارد و تنها تفاوت به نوع متن ها بر می گردد. متن های آکادمیک کمی سخت تر و مربوط به مباحث علمی و آکادمیک می باشد، اما متن های جنرال موضوعات عمومی تر و روزمره را پوشش می دهد.

آزمون reading آکادمیک دارای ۴۰ سوال است که باید در عرض ۶۰ دقیقه به آن پاسخ داده شود

برای دانلود نمونه سوالات ریدینگ آکادمیک و جنرال آیلتس ۲۰۲۴ کلیک کنید.


دانلود نمونه سوالات اسپیکینگ IELTS 2024

قسمت اسپیکینگ هم هر ساله با موضوعات متنوع در سه بخش آپدیت می شوند. در قسمت Speaking باید توجه داشته باشید که امتحان در سه Task برگزار می شود. برای شناخت بیشتر بخش های مختلف آیلتس حتما لینک آموزش آیلتس ۲۰۲۴ را ببینید.

در بخش speaking ایلتس نیز دو نوع آزمون با یکدیگر تفاوتی ندارند و هر دو نوع آیلتس از یک سبک سوالات برای بخش speaking استفاده می نماید. زمان بخش speaking حدود ۱۵ دقیقه می باشد.

برای دانلود نمونه سوالات اسپیکیگ با جواب کلیک کنید.


دانلود نمونه سوالات لیسنینگ آیلتس ۲۰۲۴

بخش لیسنینگ آیلتس در هر دو آزمون جنرال و آکادمیک یکسان می باشد. در این تست شما باید به ۴۰ تست پاسخ دهید که انواع مختلفی از سوالات را در بر می گیرد. این بخش از آیلتس هم در سال ۲۰۲۴ دچار تغییراتی شده است که باید با آنها آشنا باشید.

برای دانلود PDF نمونه سوالات لیسنینگ آیلتس کلیک کنید.

بعد از دانلود PDF سوالات، فایل های لیسنینگ را از بخش زیر زیر پخش کنید.

فایل صوتی بخش اول لیسنینگ آیلتس

فایل صوتی بخش اول لیسنینگ آیلتس

فایل صوتی بخش دوم لیسنینگ آیلتس

فایل صوتی بخش دوم لیسنینگ آیلتس

فایل صوتی بخش سوم لیسنینگ آیلتس

فایل صوتی بخش سوم لیسنینگ آیلتس

دانلود نمونه سوالات writing آیلتس ۲۰۲۴

بخش رایتینگ آیلتس نیز در General و Academic با یکدیگر تفاوت دارند. در بخش آکادمیک در Task 1 شما باید یک نمودار یا جدول اطلاعات مختلف را تحلیل کنید ولی در آیلتس General شما باید در Task 1 یک نامه بنویسید. Task 2 در هر دو آزمون یکسان است. در پخش یک دانشجو باید ۱۵۰ کلمه و در بخش دوم باید حدود ۲۵۰ کلمه بنویسد.

برای دانلود نمونه سوالات رایتینگ آیلتس جنرال و آکادمیک سال ۲۰۲۴ کلیک کنید.


یک آفر ویژه ما برگزاری آزمون آزمایشی آیلتس به صورت آنلاین و رایگان برای شما داوطلبین است. اگر دوست دارید در آزمون آیلتس آنلاین ما شرکت کنید کلیک کنید.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش آیلتس در ایران است و اولین موسسه زبان می باشد که برای دوره های خود ضمانت نامه کتبی قرار می دهد و در صورت عدم موفقیت زبان آموز مبلغ پرداختی به وی مسترد می گردد. همچنین دوره های ما به صورت های متفاوت فوق فشرده، ترمیک و عادی برگزار می شوند که برای افراد با زمانبندی های متفاوت بسیار مناسب است.

برای دانلود نمونه ازمون ایلتس رایگان اینجا را کلیک نمایید.