برخی نکته ها برای روز آزمون آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به برخی نکته ها برای روز آزمون آیلتس  می پردازد. شاید شما به خوبی برای آزمون آماده اید اما ندانستن نکات کوچک ( همانند نبردن ساعت هوشمند سر جلسه امتحان ) تمامی زحماتتان را از بین ببرد.

برخی نکته ها برای روز آزمون آیلتس
برخی نکته ها برای روز آزمون آیلتس

به برخی نکته ها برای روز آزمون آیلتس توجه کنید:

در زیر به تعدادی نکته برای روز آزمون آیلتس اشاره می شود. این نکات برای آزمونهای آکادمیک هستند.

با حصول اطمینان از اینکه دقیقاً می دانید در روز آزمون تان چه اتفاقی می افتد، برای آزمون آیلتس آماده شوید. همه ی نکات و قوانین زیر را بررسی کنید.

خوب بخوابید و غذا بخورید

آزمون آیلتس طولانی است. ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه طول می کشد که امتحان لیسنینگ، ریدینگ و رایتینگ را انجام دهید. هیچ استراحتی بین از امتحانها نیست. مطمئن شوید که خوب استراحت کرده اید و خوب غذا خورده اید تا تمرکزتان در طول آزمون را حفظ کنید.

تلفن همراه ممنوع

شما اجازه ی بردن تلفنتان یا هر نوع اقلام الکترونیکی دیگر به اتاق آزمون را نخواهید داشت. جدیدا بسیاری از افرادی که چندان از آیلتس مطلع نیستند پیشنهاد می دهند که برای تقلب می توانید از ساعت های هوشمند همانند Apple Watch استفاده کنید. باید بدانید که شما بررسی می شوید و در صورت همراه داشتن چنین وسایلی و عدم اعلام آن به مرکز متخلف به حساب می آیید.

لباس­ها

لباسهای راحت بپوشید. برای هیچ بخش از آزمون بر اساس ظاهرتان نمره نمی دهند. پس چیزی بپوشید که در آن راحت هستید و به شما اعتماد به نفس می دهد. اگر تهویه ی مطبوع روشن باشد، اتاق آزمون می تواند سرد باشد، پس یک لا لباس بیشتر با خود ببرید.

نوشیدنی

شما می توانید یک نوشیدنی به اتاق آزمون ببرید چنانچه در بطری شفاف باشد.

زود برسید

مطمئن شوید که رسیدنتان به مرکز آزمون آیلتس چقدر طول می کشد و آزمونتان دقیقاً در کجا خواهد بود. دیر نکنید وگرنه اجازه ی ورود به سالن آزمون به شما داده نخواهد شد. نیاز خواهید داشت تا برای ورود نام نویسی کنید پس مطمئن شوید که با زمان اضافه ی بسیار می رسید.

دستشویی

امتحانهای لیسنینگ، ریدینگ و رایتینگ ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه زمان می برد. هیچ استراحتی وجود ندارد پس مطمئن شوید که پیش از ورود به اتاق آزمون به دستشویی رفته اید. اگر در طول آزمون نیاز به دستشویی داشتید، دست خود را بالا بگیرید و ناظر آزمون به شما اجازه ی رفتن خواهد داد. اما با اینکار زمان با ارزش را از دست خواهید داد می تواند در نمره ی شما تأثیر داشته باشد.