رایتینگ آیلتس: هجی کردن تا چه حد مهم است؟

آموزش آیلتس در بخش Writing باید با دقت و توجه زیاد پیگیری شود.دقت در این حد که آیا در رایتینگ آیلتس: هجی کردن تا چه حد مهم است؟ در این قسمت تمرکزمان روی دو حیطه ای است که هم در رایتینگ عمومی و هم آکادمیک به راحتی باعث از دست دادن نمره می شود. اول این که تعداد کلمات مهم است، و دوم هجی کردن Spelling و نقطه گذاری Punctuation .

رایتینگ آیلتس هجی کردن تا چه حد مهم است؟
رایتینگ آیلتس هجی کردن تا چه حد مهم است؟

پس اگر به این فکر می کردید که رایتینگ آیلتس: هجی کردن تا چه حد مهم است؟ پس با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

  1. باید چه تعداد کلمه بنویسم؟

اشتباه انجام دادن این قسمت واقعا قابل قبول نیست. در تمرین ۱ شما باید ۱۵۰ کلمه بنویسید، و در تمرین ۲، ۲۵۰ کلمه لازم است. با این حال، ۲۳% جواب ها کم تر از تعداد کلماتی را که باید باشد شامل می شوند. اگر شما تعداد کلماتی را که مورد نیاز است ننویسید، نمره از دست می دهید، بنابراین واقعا مهم است که درست انجامش دهید.

پیشنهاد می کنم با فهمیدن تقریبی این که ۱۵۰ و ۲۵۰ کلمه ی رایتینگ چه قدر جا می گیرند ، آن را برای خود راحت تر کنید. مقاله ای که قبلا دستی نوشته اید را پیدا کنید، و ۱۵۰ کلمه را بشمارید و ببینید چند خط می شود. سپس ۱۰۰ کلمه ی دیگر به آن اضافه کنید و ببینید ۲۵۰ کلمه چه قدر جا می گیرد. وقتی موقع امتحان شد، این به شما ایده ی خوبی می دهد که آیا تعداد کلمه هایتان تقریبا درست است یا نه. با این حال، وقتی که دارید کارتان را دوباره بازبینی می کنید، شمارش آن باز هم اهمیت دارد.

  1. هجی کردن یا Spelling تا چه حد مهم است؟

هجی کردن نه تنها در رایتینگ بلکه در ریدینگ و لیسنینگ هم اهمیت دارد. اگر امتحان لیسنینگ لغتی را اشتباه هجی کنید، نمره ای نخواهید گرفت. در امتحان رایتینگ،توانایی شما در صحیح هجی کردن سنجیده می شود. مثلا، برای کسب نمره ی ۸، داوطلب “در هجی کردن اشتباه های بسیار کمی می کند”، در صورتی که برای گرفتن نمره ی ۵، داوطلب “احتمال دارد در هجی کردن اشتباه های قابل توجهی کند”. پس هجی کردن مهم است.

هجی کردن در انگلیسی به طور آشکارا سخت است، و تنها راه موثر برای ارتقای هجی کردنتان این است که لغات را یکی یکی یاد بگیرید. با نگاه کردن به نوشته هایی که در گذشته انجام داده اید و معلم به آن ها نمره داده است، شروع کنید. دنبال لغاتی بگردید که اشتباه هجی کردید و آن ها را در ستونی در سمت راست کاغذی بنویسید. سپس برای یادگیری هجی کردن هر لغت، این متد راحت و موثر چهار مرحله ای را امتحان کنید:

  1. به لغت نگاه کنید.
  2. لغت را با تکه ای کاغذ بپوشانید.
  3. لغت را بنویسید.
  4. چک کنید که آیا هجی کردنتان درست است یا نه.

اگر هجی کردنتان اشتباه است، فرایند را تکرار کنید.

  1. نقطه گذاری چه طور؟

نقطه گذاری یا Punctuation به خصوص برای کسانی می تواند سخت باشد که زبان اولشان بر اساس متن نوشتاری لاتین نیست، برای مثال چینی یا عربی یا زبان اَمهری. آسان است که فراموش کنی حرف اول را در ابتدای جمله بزرگ بنویسی. امتحان گیرنده شاید یک دفعه این را نادیده بگیرد، ولی اگر به طور مکرر اتفاق بیفتد، نمره از دست می دهید. پس اگر زبانتان سیستم نوشتاری متفاوتی دارد، نقطه گذاری یکی دیگر از مواردی است که باید حواستان به آن باشد.

جواب رایتینگ آیلتس: هجی کردن تا چه حد مهم است؟ را گرفتید. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تنها برگزار کننده دوره های اموزش تضمینی آیلتس در ایران می باشد. برای شرکت در دوره ها با ما تماس بگیرید.