بالا بردن نمره ریدینگ آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد چند نکته برای بالا بردن نمره ریدینگ آیلتس را بیان می کند. این نکات اگرچه بسیار کلی هستند اما همه زبان آموزان می توانند از آنها بهره ببرند.

بالا بردن نمره ریدینگ آیلتس
بالا بردن نمره ریدینگ آیلتس

اما بالا بردن نمره ریدینگ آیلتس چگونه انجام می شود:

حواستان به زمان باشد

این مهمترین چیزی است که در آزمون ریدینگ خود باید به خاطر بسپارید. عالی خواهد بود که بتوانید زمان خود را صرف پرسش‌های سخت کنید یا از برخی بگذرید و در آخر به سراغشان بیایید. فقط مطمئن شوید که زمان را از دست نمی‌دهید!

بخش ریدینگ، یک ساعت طول می‌کشد و از سه بخش تشکیل شده است، پس تلاش کنید که برای هر بخش بیش از ۲۰ دقیقه زمان صرف نکنید. وگرنه برای اتمام سؤال آخر باید با عجله کنید.

اول سؤال را بخوانید

مجبور نیستید که تک‌تک کلمات داخل متن را متوجه شوید. تنهای باید آنقدر درک کنید که بتوانید به پرسش‌ها پاسخ دهید. این یعنی، فکر خوبی است که ابتدا همه‌ی سؤالات را بخوانید و دور کلمات یا عباراتی که باید در متن دنبالشان بگردید خط بکشید.

سپس به عنوان، تمام تیترها و همه چیز مثل پاراگرف‌ها، نمودارها و هر لغت دیگری که به آن در متن تأکید شده است، نگاهی بیاندازید. برای مثال لغاتی که زیرشان خط کشیده شده یا به صورت قطور یا مورب نوشته شده‌اند. این‌ها احتمالاً اطلاعات مهمی دارند که به شما در جواب دادن به پرسش‌ها کمک می‌کنند.

وقتی این کار را انجام دادید، متن را اجمالی بخوانید و دنبال لغات و عبارات مرتبط با پرسش‌ها بگردید. سپس اگر همچنان سؤالاتی باقی بود که قادر به جواب دادنشان نبودید، برگردید و متن را با دقت بیشتر بخوانید.

تلاش کنید به هر سؤال پاسخ دهید

اگر در جواب دادن به سؤالی خاص مشکل دارید، زمان زیادی را صرف آن نکنید. برای آن لحظه بی‌خیالش شوید و ابتدا پرسش‌های آسان‌ر را پاسخ دهید.

بهرحال، همیشه به سراغ آن‌هایی برگردید که خالی گذاشته‌اید و تلاش به جواب دادنشان کنید؛ حتی اگر مطمئن نیستید و باید حدس بزنید! همه‌ی جواب‌ها در متن هستند و اگر اشتباه کنید امتیاز منفی نمی‌گیرید.