تقویت حافظه برای یادگیری زبان انگلیسی

تقویت حافظه برای یادگیری زبان انگلیسی

به عنوان یک زبان آموز شما باید بتوانید دو کار را خوب انجام دهید:

مطالب و اطلاعات جدید را یاد بگیرید.

اطلاعات یاد گرفته شده را به یاد بیاورید.

تقویت حافظه برای یادگیری زبان انگلیسی
تقویت حافظه برای یادگیری زبان انگلیسی

بسیاری معتقدند یادگیری یک زبان جدید بهترین راه برای جلوگیری از فراموشی و تقویت حافظه است که البته تا حدود بسیار زیادی درست است. مثلا اگر بخواهیم یادگیری زبان را با یادگیری موضوعی دیگر مثل ریاضی مقایسه کنیم یک عامل باعث می شود که زبان تاثیر گذار تر باشد و آن تمایل شخص ( نیاز افراد ) به بازیابی سریع تر اطلاعات است. به عنوان مثال اگر از شما یک سوال به زبان دیگر بپرسند شما باید سریع جواب آن را بدهید و همین سرعت باعث می شود مغر در پی تقویت خود باشد.

اما آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مطلب می خواهد از نکاتی بگوید که برای تقویت حافظه برای یادگیری زبان انگلیسی لازم هستند.این چند نکته شاید کمک بزرگی به شما در روند آموزش زبان انگلیسی کند:

چند کار را هم زمان انجام ندهید: Multi-Tasking در برخی جاها خوب است. این که شما بتوانید هم با تلفن صحبت کنید و هم اتو کنید و تلویزیون هم ببینید. اما در بحث یادگیری زبان داشتن توجه بهترین کمک به دهن برای تقویت حافظه برای یادگیری زبان انگلیسی است.

ارتباط دهید: اطلاعات جدید را با اطلاعات قبلی مقایسه کنید و منظم کنید. شما بهترین فرد برای ساخت یک قالب برای ذهن خودتان هستید. پس هر چه را می آموزید به مطالب قبلی ربط دهید.

خوب بخوابید: شاید باور نکنید اما اگر خوب بخوابید یکی از بهترین کارها را برای تقویت حافظه برای یادگیری زبان انگلیسی کرده اید.

مطالب گذشته را از خودتان امتحان بگیرید و  مرور کنید.

حافظه تصویری خود را به کار بگیرید: برای این کار باید تخیل خود را قوی کنید. سعی کنید هر اطلاعات جدیدی را با حافظه تصویری خود درگیر کنید و استفاده از تصاویر ، فیلم ها و … بسیار موثر هستند.

آنتی اکسیدان استفاده کنید : یا به روش ساده تر تا می توانید از میوه و سبزیجات تازه استفاده کنید.

و در نهایت فراموش نکنید که برای آموزش زبان انگلیسی با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.