نکاتی در مورد آموزش زبان اندونزیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به آموزش زبان اندونزیایی و هم چنین به نکاتی در مورد آموزش زبان اندونزیایی راه های مختلف یادگیری و تمرین آن اشاره می کند. پس با ما همراه باشید.

نکاتی در مورد آموزش زبان اندونزیایی
نکاتی در مورد آموزش زبان اندونزیایی

به نکاتی در مورد آموزش زبان اندونزیایی توجه کنید:

اندونزیایی به خاطر الفبای بیست و شش حرفی‌ و تلفظ آسانش یکی از آسان‌ترین زبان‌ها برای یادگیری است. راه های زیادی وجود دارد که از طریق‌شان می‌توانید این زبان آسان را یاد بگیرید. گام‌های زیر را مطالعه کنید تا درکی بهتر از راه‌های‌تان برای فراگیری اندونزیایی به راحت‌ترین و سریع‌ترین حالت پیدا کنید.

۱

پیش از آنکه کاری انجام دهید، مطمئن شوید که به یادگیری این زبان واقعاً علاقه دارید. از آن‌جا که اندونزیایی‌های خیلی زیادی در خارج از کشورشان وجود ندارند، چنانچه قصد رفتن به آن‌جا را نداشته باشید از این زبان استفاده ی زیادی نخواهید کرد. اما اگر قصد دیدن از کشورهای همسایه ی مالزی، مانند برونئی یا (جمهوری دموکراتیک) تیمور شرقی را داشته باشید به دردتان می‌خورد. تیمور شرقی برای آن‌هایی که به زبان پرتغالی حرف می‌زنند نیز مقصدی عالی به حساب می‌آید چون در آن‌جا پرتغالی نیز زبان رسمی است.

۲

خود را به هدف‌تان متعهد بدانید. یادگیری هر زبانی زمان می‌بَرَد، خواه زبانی رایج یا گمنام باشد. (یادگیری زبان) شباهت زیادی به بدن‌سازی دارد؛ چرا که باید آن‌ را مرتب و منظم انجام داده و ادامه دهید. صرفاً به خاطر اینکه در کلاسی شرکت نمی‌کنید دلیل نمی‌شود که کلاس‌های دیگر را هم از دست بدهید. به خاطر داشته باشید که این هدفی بلند مدت است نه تصمیمی خود به خودی. بسیاری از افراد پس از چند ماه یا هفته دست از یادگیری زبان بر می‌دارند، پس تلاش کنید که در طول بخش‌های سخت و گیج‌کننده با انگیزه باقی بمانید.

۳

یک حرف را هم جا نندازید. مانند لاتین یا پرتغالی، زبان اندونزیایی نیز همانطور که نوشته می‌شود خوانده می‌شود. هر بخش در اغلب مواقع بیش از یک مصوت و یک یا دو صامت ندارد. حالت استثنای قانون یک مصوت، صدای ترکیبی نام دارد.

۴

مصوت‌ها را به یک صورت تلفظ کنید. بر خلاف زبان انگلیسی که مصوت‌ها به شیوه‌های مختلف تلفظ می‌شوند، زبان اندونزیایی روش‌های کمتری برای تلفظ آن‌ها دارد. صدای “A”  در زبان اندونزیایی مانند صدای “a” در کلمه ی “father” تلفظ می‌شود. “E” مانند “e” در کلمه ی “check” تلفظ می‌شود، “I” در زبان اندونزیایی مانند صدای “ee” در کلمه ی “see” تلفظ می شود. “O” مانند “o” معمول در کلمه ی “olive” می‌شود. “U” را می‌تواند به صورت بلند و کوتاه مانند کلمات put و boot تلفظ کرد. تنها تفاوت میان تلفظ های انگلیسی و اندونزیایی در صدای “C” می باشد که “ch” تلفظ می‌شود. برای مثال کلمه ی اندونزیایی cinta باید به صورت chin-ta تلفظ شود.

۵

اول ساده‌ترین چیزها را یاد بگیرید. این ساده‌ترین و جالب‌ترین بخش ماجرا است، چون پس از اینکه عبارات بنیادی برای گشت و گذار را یاد گرفتید، احساس اعتماد به نفس بیشتری نسبت با دانش و درک خود خواهید داشت. در اینجا با یکسری لغات و عبارات بنیادین در زبان اندونزیایی اشاره می‌کنیم:

Terima kasih با تلفظ teh-ree-muh kah-see به معنای ممنون هستم

Maaf  با تلفظ mah-ahf  به معنای ببخشید

Apa kabar?  با تلفظ ah-pah kah-bar  به معنای حالت چطور است؟

Permisi  با تلفظ per-mee-see  به معنای عذر می‌خواهم.

Saya/ Aku  با تلفظهای sah-yah/ah-koo  به معنای من (رسمی و غیر رسمی)

Anda/ Kamu    با تلفظهای  ahn-da/ka-moo  به معنای تو (رسمی و غیر رسمی)

Saya mau makan با تلفظ (sah-yah ma-oo ma-kahn) به معنای می‌خواهم غذا بخورم

۶

خود را با زبان محاصره کنید. این بعداً خیلی به شما کمک خواهد کرد. مخصوصاً در روزهایی که انگیزه ندارید. کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا مطمئن شوید زبان به شیوه‌های جالب و راحت در اطراف شما است. در خبرنامه‌ی سایت Indonesian Word of the Day عضو شوید، شروع به تماشای برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های با زیر نویس کنید، موسیقی اندونزیایی پیدا کنید، به پادکستهای اندونزیایی گوش دهید و غیره.

۷

اگر می‌توانید در کلاس ثبت نام کنید. اگر در اقیانوسیه با شرق/ جنوب شرقی آسیا زندگی نمی کنید، احتمالاً پیدا کردن این کلاس‌های راحت نخواهد بود. بهرحال، معمولاً می‌توانید معلم خصوصی پیدا کنید یا به یک انجمن زبان بپیوندید. وقتی خودتان را در معرض برنامه و تعامل با کسانی که تلاش و هدف مشابه شما را دارند قرار دهید، راحت تر می‌توانید به هدفتان پایبند بمانید.