آموزش زبان ارزان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همواره برای آموزش زبان انگلیسی حفظ کیفیت را در عین توجیح اقتصادی مد نظر قرار می دهد. پس برای آموزش زبان ارزان می توانید کلاس های ما را با بهترین کیفیت تجربه کنید. اما می توانید علاوه بر کلاس های راه های زیر را نیز در نظر بگیرید.

آموزش زبان ارزان
آموزش زبان ارزان

آموزش زبان ارزان با په روش هایی امکان پذیر است:

یادگیری یک زبان دیگر می تواند سرگرم کننده، آموزشی و بسیار مفید باشد. این می تواند هم تجارت و هم سفر را خیلی راحت تر سازد، و می تواند روشی لذت بخش برای تمرین ذهن باشد. با این حال، هر کسی منابع یک معلم خصوصی یا کلاس را ندارد، یا یکی از برنامه های معروف کامپیوتر را برای یادگیری زبان نمی خرد. خبر خوب این است که روش های ارزان (و حتی رایگان) برای آموزش هر زبانی که به یادگیری اش علاقه دارید، وجود دارد.

۱

از کتاب خانه بازدید کنید. اگر شما شروع کردید به یادگیری یک زبان جدید از ابتدا، تعدادی منابع آموزشی برای کمک به یادگیری گرامر و ساختار زبان لازم خواهید داشت. کتاب ها و دوره های صوتی زیادی برای کمک به شما در این مورد وجود دارند، و احتمال دارد که کتاب خانه ی محله ی شما تعدادی از آن ها را داشته باشد.

 • اگر شما منابع دوره ی زبانی را به صورت نو بخرید، می توانند هزینه ی زیادی به همراه داشته باشند، اما کتاب خانه ی محله تان به احتمال زیاد هم کتاب و هم سی دی دارد که می توانید به طور رایگان بگیرید و شروع کنید.
 • بیش تر کتاب خانه ها سیستمی برای قرض گیری منابع از کتاب خانه های دیگر دارند، پس اگر آن ها چیزی در سطح مهارت شما نداشته باشند، احتمال دارد تا قادر باشند طی چند روز آن را سفارش دهند.

۲

کتاب های زبان دست دوم بخرید. اگر شما درباره ی یادگیری یک زبان جدی هستید، احتمال دارد تصمیم بگیرید که برای خود کتاب های آموزشی لازم دارید، پس لازم نیست درباره ی تاریخ تحویل کتاب خانه نگران باشید. اگر این مورد برای شما صدق می کند، به دنبال خرید کتاب های زبان دست دوم و چاپ قدیم باشید.

 • در حالی که زبان ها تغییر می کنند، خیلی آرام و طی دوره های زمانیِ طولانی عوض می شوند. با این حال، خیلی از کتاب های زبان هر سال چاپ جدیدشان بیرون می آید. وقتی چنین چیزی رخ می دهد، قیمت های چاپ های قدیم به طور قابل توجهی کاهش می یابد. با این حال، منابعی که شامل می شوند همچنان به طور عالی برای خودآموز مفید است.
 • مغازه های دست دوم فروشی و مغازه های ارزان فروشی اغلب متن های زبان استفاده شده را دارند. اگر زبانی که شما در حال یادگیری اش هستید خیلی رایج نیست، در اینترنت به دنبال منابع ارزان دست دوم باشید.

۳

فلش کارت درست کنید. یادگیری یک زبان هم درباره ی گرامر است و هم لغات. یک روش امتحان شده و صحیح برای یادگیری لغات استفاده از فلش کارت است، که در هر مغازه ی عرضه ی لوازم اداری و به قیمت چند هزار تومان قابل تهیه است.

 • فهرست لغات کتاب زبان شما، یا یک دیکشنری یا کتاب عبارات اصلی، می تواند محتوای این فلش کارت ها را فراهم کند. لغتی را در یک طرف و تعریف را در طرفی دیگر بنویسید. از این ها برای امتحان گرفتن از خود استفاده کنید.
 • وقتی شما لغتی را به خوبی آموختید و هر دفعه آن را بلد بودید، از دسته بندی خارجش کرده و یک دسته ی جدید درست کنید. این ها را هر ماه یا بیش تر دوره کنید، فقط برای این که مطمئن شوید آن ها را فراموش نمی کنید.

۴

از یک اپلیکیشن استفاده کنید. اگر فلش کارت های کاغذی زحمت زیادی دارند، تعدادی اپلیکیشن رایگانِ موبایل و برنامه های کامپیوتری وجود دارد که در اصل کارِ مشابه را انجام می دهد، و لغات و جملات را از شما امتحان می گیرد.

 • Duolingo و Memrise احساس بازی کردن دارند و برای مردم زیادی جذاب است.
 • Anki درست مانند فلش کارت کار می کند، اما همان طور که شما تسلطی همیشگی را از خود نشان می دهید، به طور خودکار فرکانس لغات را کاهش می دهد.

۵

یک دوره ی آنلاین رایگان بردارید. اگر شما می خواهید کمی بیش تر به ساختار بپردازید، اما نمی توانید از پس هزینه ی دوره برآیید، دوره های زبانی آنلاین و رایگان زیادی وجود دارند که می توانند باعث شوند تا زبانی جدید را شروع کنید.

 • وبسایت بی بی سی شامل منابع زبان رایگان برای ۴۰ زبان مختلف می شود و رایگان است.
 • شبکه های تلویزیونی و رادیوییِ بین المللیِ ملت های زیادی همچنین دوره های رایگانی را در زبان از کشور خود ارائه می کنند. برای مثال در آلمان Deustche Welle دوره های رایگان آلمانی را ارائه می کند. آنلاین جستجو کنید تا متوجه شوید که آیا گزینه هایی مانند این برای زبانی که می خواهید بیاموزید، وجود دارد یا نه.
 • وبسایت Omniglot لیست هایی از منابع آموزشی آنلاین را برای صدها زبان و همچنین منابع اصلی خود را ارائه می کند. بعضی از لیست های آن ها شامل خدمات پرداخت اشتراک است، اما بقیه رایگان هستند.

۶

از یک دیکشنری استفاده کنید. یک دیکشنریِ زبان یا اپلیکیشنِ ترجمه مانند Google Translate یا wordreference.com همچنین می تواند موقع تلاش برای یادگیری لغات به کار آید. در مطالعات خود، وقتی با لغتی روبه رو می شوید که بلد نیستید، مطمئن شوید که معنای آن را پیدا می کنید!

 • اگر شما از فلش کارت های کاغذی استفاده می کنید، احتمال دارد بعد از این که لغتی جدید را پیدا کردید فلش کارتی را برای افزودن به دسته های کارت خود درست کنید.

۷

لغات را با تصاویر جفت کنید. اگر شما در به یاد داشتن لغات مشکل دارید، جفت کردن تصاویرِ فکری را با لغات امتحان کنید، و این کار را بر مبنای صدایی که دارند انجام دهید.

 • برای مثال، لغت آلمانی برای سَم، “gift.” است. به طور واضح سَم یک کادوی خیلی خوب نیست، اما شما می توانید یک بطری سَم را با یک اسکلت و استخوان روی برچسب مجسم کنید که در روبان هدیه ی قرمزی پیچیده شده است.
 • لغت ایتالیایی برای اسب، “cavalo.” است. این خیلی مشابه “follow,” است، پس احتمال دارد همان طور که برای رفتن به محل کار آماده می شوید یک اسب را مجسم کنید که در اطراف خانه به دنبال شما می آید. این احتمال دارد زمان بر به نظر برسد، اما به محض این که تصویری ذهنی به فکرتان برسد که کارساز باشد، شما قادر خواهید بود تا لغات را سریع و راحت به یاد داشته باشید.
 • هر چه تصویر واضح تر و جالب تر باشد، احتمالش بیش تر است که آن را به یاد داشته باشید.

۸

یک گروه مکالمه پیدا کنید. این که خودتان مطالعه کنید، مهم است، به خصوص وقتی شما هنوز در حال یادگیری اصول هستید. با این حال برای این که واقعاً در یک زبان حرفه ای شوید، شما باید از آن در بافت طبیعی تری استفاده کنید. یک روش عالی برای انجامش این است که به یک گروه مکالمه ملحق شوید.

 • بیش تر شهرها برای زبان های مختلف زیادی، گروه های مکالمه ی رایگان دارند. ملحق شدن به یکی از این گروه ها شانس استفاده از زبان جدید را به صورتی روزانه و در روشی طبیعی و مکالمه ای در اختیار شما قرار می دهد.
 • در اینترنت جستجو کنید تا یکی از این گروه ها را بیابید. خیلی از آن ها برای سازمان دهی جلسات ملاقات خود از com استفاده می کنند.

برای شرکت در کلاس های آموزش زبان ارزان ایران آکسفورد با ما تماس بگیرید.