سودمندی یادگیری زبان و Duolingo تجربه شخصی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز سودمندی یادگیری زبان و Duolingo تجربه شخصی را بررسی می کند. این بررسی به یک تجربه شخصی می پردازد که در یک سایت معتبر مطرح شده است. اگر دوست دارید از این نرم افزار استفاده کنید این بررسی را حتما تا انتها بخوانید.

سودمندی یادگیری زبان و Duolingo تجربه شخصی
سودمندی یادگیری زبان و Duolingo تجربه شخصی

بررسی سودمندی یادگیری زبان و Duolingo تجربه شخصی یک کاربر

ما چه طور می خواهیم وقت خود را بگذرانیم؟ Duolingo را چک کنیم. Duolingo بسیار خوب طراحی شده است، سرگرم کننده است، شبیه یک بازی است، پس شما هم زمان هم بازی می کنید هم زبان یک زبان را کشف می کنید. شما لغات مربوط به نان، خوردن، نوشیدن و گاو و امثال این را کشف می کنید. پس آیا این روشی سودمند برای یادگیری زبان است؟ به عقیده ی ما، یک مزیت بزرگی که دارد این است که روشی بازی محور است، سرگرم کننده است و واقعا یاد می گیرید. در مورد تاثیر زمان، این چیزی نیست که وقت زیادی را صرفش کنیم چون به نظر ما یادگیری سودمند زبان شامل این می شود که خود را مواجه با منابع با لغات غنی قرار دهید. هر چه لغات غنی تر باشد، بهتر است، پس، ترجیح ما این است که به منابع شنیداری گوش کنیم تا ویدئوهای تصویری.

هر بار که به یک داستان یا رمان در قالب کتاب صوتی گوش کرده و سپس فیلم را دیده‌ام، مخصوصاً اگر متن برایم در دسترس بوده باشد، کتاب صوتی را بسیار شدیدتر و موثرتر یافته‌ام به این معنا که ساخت و توسعه‌ی دایره‌ی واژگان کلید کار است. همانطور که قبلاً گفته‌ام برای صحبت یک زبان به یک یا دو هزار لغت نیاز ندارید بلکه به ده‌هزار کلمه نیازمندید. باور کنید که به لغات زیادی نیاز دارید، منهم قبلاً در این شرایط بوده‌ام. با هزاران لغت به کشوری رفته‌ام و به هیچ‌جا نرسیده‌ام. نمی‌توانستم درک کنم که چه می‌گویند و آن‌ها سریع سراغ انگلیسی می‌رفتند یا حوصله‌ی منتظر ماندن برای من را نداشتند.

بنابراین Duolingo به هر طریق باعث می‌شود آن را امتحان کنید و من مشتاق به شنیدن عقیده‌ی سایرین هستم. فکر می‌کنم راهی خوب و در عینحال ناکارآمد برای شروع زبانی است. فقط به این معنا نیست محتوای کلامی سطح بالا که به آن گوش می‌دهم یا می‌خوانم آز کارآمدی بیشتری برخوردار است، همچنین به این معناست که تشخیص آن به مراتب ساده‌تر است. Duolingo به این شکل است که من باید روبروی آیفون یا رایانه‌ام بشینم و این بازی لذتبخش را انجام بدهم.