آیا داشتن IELTS برای مهاجرت اجباری است؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به یک سوال در مورد مهاجرت که بسیاری از داوطلبین می پرسند اشاره می کند. اینکه آیا داشتن IELTS برای مهاجرت اجباری است؟ یا نه؟ پس بیایید با هم این مطلب را دنبال کنیم تا بتوانیم بهترین جواب را برای این سوال داشته باشیم.

اما آیا داشتن IELTS برای مهاجرت اجباری است؟

is ielts necessary for immigration
is ielts necessary for immigration


اگر می خواهید برای مهاجرت درخواست دهید، ممکن است فکر کنید که آیا IELTS برای شما الزامیست یا نه؟ خب، شرایط لازم برای IELTS از کشوری به کشوری که درخواستش را می دهید و نوع ویزا آن بستگی دارد. به غیر از این، امتحانات دیگری نیز مانند PTE، TOEFL و موارد دیگر وجود دارد که ممکن است ترجیح دهید به عنوان امتحان مهارت زبان انگلیسی در آن‌ها ثبت نام کنید اما IELTS نسبتا محبوب ترین امتحان برای افرادی است که مایل به نقل مکان به سایر کشورها هستند. بنابراین مهم است که توجه داشته باشید که Ielts برای مهاجرت اجباری نیست، اما یکی از آزمون های شناخته شده برای زبان انگلیسی در کشورهای مختلف است.
در زیر برخی از خواستنی ترین مقصد های مهاجرت در جهان آورده شده اند که ویزای PR(اقامت دائم) را ارائه می دهند. بیایید ملزومات IELTS برای هر کشور را به بحث بگذاریم تا بیشتر بدانیم:
IELTS برای مهاجرت به کانادا
اخیرا دولت کانادا pool system را جهت ایجاد پروسه مهاجرت مناسب برای مهاجران ایجاد کرده است. این پروسه ورودی اکسپرس نامیده می شود و ثبت نامش برای همه، صرف نظر از نوع ویزا مورد نظر اجباری است. برای ثبت نام کردن در این قسمت، باید حداقل امتیاز را کسب کنید.
بسته به مهارت زبان انگلیسی تان در IELTS و سایر عوامل، هر کدام از کاندیداها امتیاز خاصی کسب می کنند. هرچه امتیاز بیشتری کسب کنید شانس بهتری برای دعوت شدن به منظور درخواست ویزای PR دارید. با این حال، حداقل شرط واجد شرایط بودن برای سطح CLB 7 است که بدین معنی است که شما باید حداقل ۶ امتیاز را در هر بخش از IELTS کسب کنید تا بتوانید برای Federal Skilled Worker درخواست دهید . این معیار برای Federal Skilled Trades و Canadian Experience Class متفاوت است.
بنابراین، اگر نمره ی خوبی در IELTS به دست آورید، مطمئنا امتیازاتان را افزایش خواهد داد، به هدف رویایی خود نزدیک می شوید. و اگر واقعا در مورد مهاجرت به کانادا فکر می کنید، پس راجع به نمره ی IELTS مورد نیاز برای این کشور هم در اینترنت جستجو می کنید.
IELTS برای مهاجرت به استرالیا
همانند کانادا، سیستم امتیازی برای درخواست ویزای PR استرالیا هم قابل استفاده است. برای واجد شرایط بودن برای مهاجرت به استرالیا، باید حداقل ۶ امتیاز را در هر قسمت از IELTS دریافت کنید. و هرچه امتیاز بیشتری بگیرید، نمره ی بالاتری خواهید داشت بنابراین وقتی که برای درخواست مهاجرت اقدام می کنید سود خواهید کرد.
اگر ۶ امتیاز را در هر قسمت بدست آورید ۰ امتیاز می گیرید اما هنوز هم می توانید واجد شرایط درخواست باشید و در این مورد باید با ترکیب امتیازات موارد دیگر به امتیاز مورد نیاز برسید. از طرفی دیگر، به ازای ۷ و ۸ امتیاز در هر بخش از IELTS 10 یا ۲۰ نمرهی خواهید گرفت.
IELTS برای مهاجرت به بریتانیا
انگلستان، در مقایسه با کانادا و استرالیا، دو آزمون را تایید می کند یعنیIELTS for UKVI  و IELTS Life Skill  به عنوان آزمون های زبان انگلیسی. اگر می خواهید برای زندگی کردن یا ویزای خانوادگی برای پیوستن به سایر اعضای خانواده تان که در انگلستان اقامت دارند اقدام کنید، باید در آزمون IELTS for UKVI شرکت کنید. مسیرهای زیادی برای درخواست ویزای انگلستان وجود دارد یعنی Tier 1 و Tier 2 و غیره که ملزومات آیلتسیِ متفاوتی را می طلبند.
برای درخواست for Indefinite Leave to Remain (ILR)  که مشابه است با آن چه به عنوان ویزای PR می نامید، به IELTS Life Skill at B1 (باید قبول شوید) و IELTS for UKVI ( باید امتیاز ۴ در اسپیکینگ و لسنینگ کسب کنید) نیاز خواهید داشت.
در مجموع، می توان گفت که IELTS آزمونی ضروری برای اندازه گیری مهارت در زبان انگلیسی به منظور اقدام برای مهاجرت به بهترین کشورهای سرتاسر جهان است.