زبان ایتالیایی سخت است؟

زبان ایتالیایی سخت است؟
یکی از بزرگترین معیار ها برای انتخاب یک زبان می تواند سختی یا راحتی آن باشد. اگر دوستدار زبان ایتالیایی هستید باید این مژده را به شما داد که جواب سوال آیا زبان ایتالیایی سخت است؟ منفی است. اما زیاد خوشحال نباشید چون جواب ۱۰۰ % مثبت هم نیست. یادگیری یک زبان شاید مثل باز کردن در یک قوطی نوشابه آسان نباشد و حتی آسان ترین زبان ها هم نیاز به زمان و تمرین دارند.

زبان ایتالیایی سخت است؟
زبان ایتالیایی سخت است؟

بر طبق تحقیقات زبان ایتالیایی جزو زبان هایی است که آسان تلقی می شوند. این زبان حدود ۲۳ تا ۲۴ هفته وقت برای آموزش لازم دارد. یعنی حدود ۶ ماه که به هیچ عنوان مدت زیادی به حساب نمی آید. از نظر تلفظ می توان گفت که زبان ایتالیایی کار زیادی ندارد و می تواند سریع قوانین تلفظ ایتالیایی را یاد بگیرید.
اما مانع اصلی بر سر راه شما را می توان افعال ایتالیایی یا صرف فعل دانست. اگر تا حدودی به زبان انگلیسی آشنا باشید متوجه خواهید شد که این زبان از نظر گرامری بسیار آسان است اما زبان ایتالیایی کمی شما را گرامر اذیت خواهد کرد.
اما خبر خوب دیگر این است که اگر شما ایتالیایی را یاد بگیرید بعد از آن می توانید زبان فرانسه ، اسپانیایی و پرتغالی را نیز به راحتی آموزش ببینید. شاید خیلی شنیده باشید که شخصی می توانید ۵ یا ۶ زبان با ریشه لاتین را به راحتی صحبت کند. اگر چنین چیزی شنیدید تعجب نکنید و فکر نکنید با یک نابغه سر کار دارید ، بلکه ذهن زبان آموز با گذشت زمان می تواند کد هایی را دریافت کند که باعث ایجاد کانال هایی در مغز می شود که یادگیری زبان را سریع تر می کند و اگر این مسیر های یادگیری شبیه به هم باشد کار زبان آموز راحت تر خواهد شد.
پس اگر فهمیدید که زبان ایتالیایی سخت است؟ یا نه و دوست دارید آن را یاد بگیرید پس در کلاس های آموزش زبان ایتالیایی آموزشگاه زبان ایران آکسفورد شرکت کنید.