تافل سخته ؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می داند از هر کارشناسی که بپرسید یک نظر متفاوت در مورد سوال تافل سخته ؟ یا کدوم آزمون آسان تره آیلتس یا تافل ؟ به شما خواهد داد. جالب اینجاست که از نظر علمی هم چندان اثبات سختی یا آسانی یک آزمون زبان کار آسانی نیست و به همین دلیل چندان با قطعیت نمی توان پاسخی برای این سوال پیدا کرد. اما ما در جواب این سوال به صورت یک گزینه می گوییم:

تافل سخته ؟ ” خیر ” . اگر می خواهید با ما باشید تا نشان دهیم که چرا تافل یک غول بی شاخ و دم نیست بلکه یک شیر وحشی قابل رام شدن است.

تافل سخته ؟
تافل سخته ؟

آزمون استاندارد یعنی چه؟

آزمون  TOEFL iBT یک آزمون استاندارد است. در تعریف یک آزمون استاندارد می توان به Wikipedia سری زد و این تعریف را دید:

Standardized test is a test administered and scored in a consistent way.

تست استاندارد آزمونی است که با یک روش ثابت و استاندارد در برگزاری و نمره دهی برای همه برگزاری می شود.

نتیجه این همه اصطلاح علمی چیست: به زبانی ساده تر باید گفت شما به اندازه توانایی هایتان نمره خواهید گرفت.

پس مطمئن باشید حق شما ضایع نمی شود و می توانید به راحتی با هر دانشی نمره ای متناسب با آن کسب کنید.

تافل ریدینگ

باید توجه داشته باشید که آزمون تافل برای دانشگاه ها طراحی شده است پس از متون آکادمیک استفاده می شود و دایره لغات نسبتا بالایی را می طلبد. یک مثال ساده برای شما می زنیم:

تقریبا دو برگه A4 تایپ شده حاوی ۷۵۰ کلمه می باشد. باید بتوانید ۷۵۰ کلمه را در ۲۰ دقیقه بخوانید به ۱۴ سوال جواب دهید.

پس نیاز به تمرین و یادگیری صحیح آزمون تافل را دارید.

تافل لیسنینگ TOEFL Listening

اگر برنامه های تلویزیونی آمریکایی را مشاهده می کنید می توان گفت تافل لیسنینگ از انها آسان تر است. کلمات با سرعت کمتری بیان می شوند و شما می توانید از موضوعات مهم نت برداری کنید.

تافل Writing و تافل Speaking

سختی در این قسمت ها چندان معنی پیدا نمی  کند. جواب درست وجود ندارد و باید فقط به توانایی های خودتان فکر کنید. معمولا اگر قالب ویا فرمت تافل را بشناسید می توانید این قسمت ها را با نمره قابل قبولی بگذرانید.

نتیجه گیری تافل سخته ؟

اگر بخواهیم همانند انشا های دوران دبستان یک نتیجه گیری از پایان این مطلب داشته باشیم می توانیم بگوییم آزمون تافل ، چندان سخت نیست و فقط نیاز یک آموزش مناسب دارد. اکثر کسانی که جمله تافل سخته ؟ را بیان می کنند با شرایط آن چندان آشنا نیستند و متاسفانه مشاوره های درستی هم برایشان صورت نمی گیرد.

اما یک سوال باقی مانده: تافل سخت تره یا آیلتس یا PTE

این سوال هم جزو سوالاتی است که بسیار پرسیده می شود. یک مثلث که برای برخی انتخاب ازبین آنها تبدیل به یک کابوس عظیم شده است. ما در مطالب قبلی توضیحات زیادی در مورد این آزمون ها داده ایم و می توان گفت بهترین جوای این است:

هر آزمون برای یک شخص مناسب است. اگر خودتان را نمی شناسید بهتر است با یک مشاوره خوب تماس بگیرید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید.