الفبای زبان ایتالیایی

الفبای زبان ایتالیایی

اگر بخواهیم یکی از کم حرف ترین زبان های دنیا را نام ببریم مطمئنا می توانیم زبان ایتالیایی را بیان کنیم !! اگر شما هم دوست دارید از صفر تا صد الفبای زبان ایتالیایی سر در بیاورید با ما همراه شوید و ادامه این مقاله را بخوانید تا هیچ نکته ای را از دست ندهید.

زبان ایتالیایی دارای ۲۱ حرف دارد که ۵ حرف صدادار و ۱۶ حرف نیز بی صدا هستند. در زیر به الفبای زبان ایتالیایی توجه کنید :

A , B , C , D , E, F , G , H , I , L, M , N , O , P , Q , R , S , T , U , V , Z

جالب این جاست که حرف های, Y,  J , X , W در الفبای زبان ایتالیایی وجود ندارند اما در نوشته ها به کار می روند. کلمه هایی که از زبان های دیگر وارد می شوند و دارای این حروف هستند می توانند به همان شکل در این زبان نوشته شوند.

اگرچه زبان ایتالیایی یکی از زبان ها Romance می باشد اما باید توجه کنید که با گذشت زمان تفاوت های زیادی بروز کرده اند و الفبای زبان ایتالیایی هم از این دسته هستند. اولین نوشته هایی که به الفبای زبان ایتالیایی نوشته شده اند به قرن ۱۰ میلادی باز می گردد. در حالی که زبان رومی چندین هزار سال قدمت دارد. مردم ایتالیا در کل به شیرین کردن و ساده کردن همه چیز عادت دارند. الفبای زبان ایتالیایی هم از همین قانون ساده پیروی مستثنی نیست.

اما برای زبان آموزان ایتالیایی نکته مثبت این است که زبان ایتالیایی با همه ساده برخورد می کند. یعنی ما همتن چیزی را که می نویسید می خوانید پس شاید در دو یا سه جلسه بتوانید متن ها را بدون نقص بخوانید اما مطمئنا نمی توانید معنی آن را هم بدانید.

اگر دوست داری زبان ایتالیایی را به خوبی یاد بگیرید می توانید در کلاس های زبان ایتالیایی آموزشگاه زبان ایران آکسفورد شرکت کنید.