رشته زبان ایتالیایی دانشگاه آزاد و سراسری

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد که خود از برگزار کنندگان دوره آموزش زبان ایتالیایی در ایران می باشد و از اهمیت رشته زبان ایتالیایی دانشگاه آزاد و سراسری کاملا آگاه است. اگرچه در ابتدا شاید بسیاری شما را از انتخاب این رشته و یادگیری زبان ایتالیایی در دانشگاه منصرف کنند اما مطمئن باشید می توانید یکی از بهترین انتخاب های زندگی خود را با ورود به این رشته داشته باشید. اگر به دنبال حقایق رشته زبان ایتالیایی دانشگاه آزاد و سراسری می گردید بهتر است تا انتهای این مطلب با ما باشید.

رشته زبان ایتالیایی دانشگاه آزاد و سراسری
رشته زبان ایتالیایی دانشگاه آزاد و سراسری

رشته زبان ایتالیایی فعلا فقط در تهران

در حال حاضر دانشگاه واحد آزاد اسلامی واحد تهران شمال و دانشگاه تهران برگزار کننده دوره های آموزش زبان ایتالیایی هستند. دلیل اینکه داشنگاه های دیگر به سراغ این زبان نمی روند بیشتر به حد نصاب نرسیدن زبان آموزان می باشد.

واحد های درسی زبان ایتالیایی

تقریبا تمامی دانشگاه ها برنامه درسی یکسانی برای آموز زبان ایتالیایی ارائه می دهند.

دروس عمومی : درس هایی همانند خواندن و پرسش – بیان شفاهی داستان – گفت و شنود ( مکالمه ) زبان ایتالیایی – زبان ایتالیایی عمومی – گرامر زبان ایتالیایی

دروس تخصصی: تاریخ ادبیات ایتالیا – زبانشناسی Linguistics  – نقد متون ادبی – ترجمه عمومی – سیاسی – ادبی – مطبوعاتی – شعر زبان ایتالیایی

آیا با تدریس رشته زبان ایتالیایی دانشگاه آزاد و سراسری شانس پیدا کردن شغل هم وجود دارد؟

حتما این طور است. مطمئنا در مقایسه با گذشته کسانی که فارغ التحصیل رشته زبان ایتالیایی بوده اند شانس بیشتری برای ورود به بازار کار دارند. ایتالیا در سال های گذشته از شرکای مهم تجاری ایران بوده است و روابط فی ما بین باعث گشته نیاز به نیروی مترجم زبان ایتالیایی و هم چنین مدرس زبان ایتالیایی افزایش یابد.

در حال حاضر متاسفانه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در این رشته امکان ادامه تحصیل وجود ندارد. اگرچه زبان آموزان همیشه از پشتیبانی سفارت ایتالیا برای ادامه تحصیل در این کشور برخوردار خواهند بود.