کشور های ایتالیایی زبان

کشور های ایتالیایی زبان
زبان ایتالیایی با حدود ۶۰ میلیون نفر گوینده در خود ایتالیا از زبان های است. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد که برگزار کننده کلاس های آموزش زبان ایتالیایی در تهران است ، برای شناساندن این زبان امپراطوری رم و یکی از کشور هایی که حداقل با ایران رابطه های تجاری و سیاسی متفاوت و طولانی را داشته است ، نام کشور های ایتالیایی زبان را در ادامه معرفی می کند. البته به این نکته توجه کنید که زبان ایتالیایی در این فهرست کشور های ایتالیایی زبان شامل کشور هایی هم می شود که زبان ایتالیایی به عنوان زبان رسمی نیست ( این بدین معنی است که در کشور هایی که بخشی از جمعیت آنها به زبان ایتالیایی صحبت می کند اما زبان دیگری در کشورشان زبان رسمی است ).

کشور های ایتالیایی زبان
کشور های ایتالیایی زبان

اولین کشوری که در لیست کشور های ایتالیایی زبان در اولین جایگاه قرار می گیرد مسلما خود کشور ایتالیا است. اما ۶۵ میلیون نفر ذیگر در دیگر کشور های هستند. کشور های ایتالیایی که در آنها ایتالیایی زبان رسمی است عبارتند از :
کرواسی ، سن مارینو San Marino ، اسلونی و سویس
اما آماده باشید که با حدود ۳۰ کشور دیگر آشنا شوید که برخی از آنها شما را غافلگیر خواهند کرد زیرا شاید کمترین ارتباطی نتوانید با ایتالیا در آنها پیدا کنید.
آرژانتین ، استرالیا ، بلژیک ، بوسنی ، برزیل ، کانادا ، مصر ، Eritrea ، فرانسه ، آلمان ، لیبی ، لینخن اشتاین ، لوکزامبرگ ، پاراگوئه ، فیلیپین ، پورتو ریکو ، رومانی ، عربستان سعودی ، تونس ، امارت متحده عربی ، بریتانیا ، اروگوئه ، آمریکا و واتیکان
شما هم از گستردگی زبان ایتالیایی در جغرافیای جهان شوکه شده اید. پس سعی کنید هر چه سریع تر برای یادگیری ایتالیایی به آموزشگاه زبان ایتالیایی ایران آکسفورد مراجعه نمایید و دنیای ارتباطات خود را افزایش دهید.