برترین کتاب های JLPT (آزمون مهارت زبان ژاپنی)

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این متن به برترین کتاب های JLPT (آزمون مهارت زبان ژاپنی) اشاره می کند و این آزمون که برای کار و مهاجرت به ژاپن بسیار مهم است را بررسی می کند. هم چنین می توانید برای شرکت در دوره های آموزش زبان ژاپنی با ما تماس بگیرید.

JLPT exam books
JLPT exam books

به برترین کتاب های JLPT (آزمون مهارت زبان ژاپنی) توجه کنید:

ما می خواهیم که شما موفق شوید، پس لیستی از بهترین کتاب های JLPT را جمع آوری کرده ایم تا برای قبولی در JLPT آماده شوید.

اگر شما در JLPT سطح N4 قبول شده اید یا به اندازه ی کافی اعتماد به نفس دارید که مستقیم به سراغ JLPT بروید، تبریک می گوییم! چون ما می خواهیم که شما موفق شوید، لیستی از بهترین کتاب ها را قرار داده ایم تا برای JLPT آماده شوید.

زبان آموزان مختلف انواع مختلفی از کتاب ها را لازم دارند پس ما بیشترین تلاش خود را کردیم تا با انتخاب کتاب هایمان آن را فراهم کنیم. با ادغام کتاب های فرهنگی، جامع، و جهت دار برای هر شاگردی که در سطح متوسط ژاپنی است چیز مرتبطی وجود دارد.

General Intermediate Japanese Textbooks

برای زبان آموزانی که رویکرد جامع تری را ترجیح می دهند، دو کتاب است که ما توصیه می کنیم. هیچ کدام از این کتاب ها به هدف کمک به قبولی در JLPT نوشته نشدند، اما هر دوی آنها اطلاع رسان بوده و به اندازه ی کافی درگیر کننده هستند تا شما را به هدفتان برسانند.

Tobira Gateway to Intermediate Japanese

این کتاب برای آنهایی است که دویست تا سیصد ساعت را برای یادگیری زبان ژاپنی وقت گذاشته اند. این از یک طرحِ درس با ساختار خوب استفاده می کند که بدون از دست دادن هیچ اثرِ آگاهی دهنده ای توجه را به خود جلب می کند.

اگر شما یک زبان آموز بصری هستید، Tobira  انتخابی عالی است. شامل تصویر، عکس، و حتی مانگا است تا کمک کند که اطلاعات را در بافت بگذارید. در هر درس، دیالوگ ها و متون ریدینگی وجود دارد که بعد از آنها لیست لغات و نکات گرامری آورده شده است.

آنهایی که عاشق این کتاب هستند می گویند بدون اینکه خیلی راحت باشد سرگرم کننده است و از غوطه وری در زبان ژاپنی لذت می برند. مقدار کمی از انگلیسی در این کتاب فقط در توضیحات لغوی و گرامری پیدا می شود، پس مانند یک دوره ی واقعی ژاپنی است.

آنهایی که طرفدارش نیستند با مشکل کمبود کمک برای تمرین های کانجی در کتاب روبه رو می شوند. کتاب کاری موجود است که می توان آن را همراه با متن خریداری کرد که هر دو جنبه های از قلم افتاده را دارد، اما باید جداگانه آن را خرید.

Integrated Approach to Intermediate Japanese

اگر شما به دنبال یک کتاب ژاپنی با ساختار فرهنگی هستید، Integrated Approach to Intermediate Japanese را در نظر بگیرید. بدون اینکه ناامید کننده باشد چالش برانگیز است و دیالوگ ها و متون ریدینگ بر مبنای فرهنگ ژاپنی هستند.

درس ها با نکات فرهنگی شروع می شوند که بعد از آنها دیالوگ و یک متن ریدینگ طولانی (اما قابل انجام) می آید. بعد از آن فهرست لغات هم با کانجی و هم Furigana می آید در حالیکه قسمت گرامر در انتها آورده می شود.

شکایات زیادی از این کتاب نشده است، به جز اینکه توضیحات گرامر در قسمت کوتاه تر آمده است. با این حال، آنهایی که توضیحات گرامر برایشان کافی نبود قادر بودند تا از اطلاعات آنلاین به عنوان مکمل استفاده کنند و در کتاب جلو روند.

برخلاف Tobira، تمرین ها در این کتاب در انتهای هر درس شامل شده اند. آنها در حالیکه همچنان به اندازه ی کافی چالش برانگیز هستند تا به یادگیری شما کمک کنند سرعتی دارند که دنبال کردنشان راحت است. این کتاب با موضوع فرهنگی خود برای آنهایی عالی است که از طریق بافت واقعی یاد می گیرند و سپس به قسمت های کوچک تری تقسیم می شود.

JLPT  Focused Books

ما می دانیم که یادگیری یک زبان جدید زمان بر است و بعضی ها دوست دارند مستقیماً روی آماده سازی برای امتحان تمرکز کنند. کتاب هایی که در ادامه می آیند دارای رنگبندی هستند و در راستای کمک به قبولی شما در امتحاناتِ JLPT  طراحی شده اند. زبان آموزانی که آن قدر زمان ندارند، یا آنهایی که قبلاً کتاب های خود را به پایان رساندند اما دوست دارند یک سری منابع تقویتی داشته باشند، احتمالاً این نوع کتاب را ترجیح می دهند!

TRY JPLT  Books

مجموعه ی TRY JPLT  Books نوشته شد تا با تعداد زیادی از تمرین برای شاگردان سرگرم کننده و جذاب باشد. آنها در هر سطحِ JLPT موجود هستند و مردمی که از آنها استفاده می کنند نظراتی عالی می دهند.

دروس گرامر در این کتاب به جای روش کلاسیکِ کتاب های زبان خارجی توسط موقعیت های مشابه سختاربندی شده اند. بیشتر مردم این را در دستورالعمل گرامر دلپذیر می دانند، اما وفق دادن خود با تغییر برای بعضی ها سخت است.