زبان اسپانیایی را بیشتر بشناسید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما در این مقاله کمک می کند تا زبان اسپانیایی را بیشتر بشناسید و اگر به آن علاقه دراید در یادگیری آن به خود شک راه ندهید.

زبان اسپانیایی را بیشتر بشناسید
زبان اسپانیایی را بیشتر بشناسید

پس بیایید زبان اسپانیایی را بیشتر بشناسید:

زبان اسپانیایی در کشور اسپانیا با زبان اسپانیایی آمریکای لاتین تفاوت دارد همانطور که انگلیسی بریتانیایی با انگلیسی آمریکایی متفاوت است. اسپانیا تنها کشوری است که از حالت جمع غیر رسمی vosotros استفاده می‌کند (پس باید به صرف فعل به جای پنج ضمیر با شش ضمیر عادت کنید) و اینکه اسپانیایی‌ها به تند صحبت کردن معروف هستند.
اسپانیایی‌ها همچنین از نسخه‌ی غیر رسمی you (tú) به مراتب بیشتر از مردم آمریکای لاتین استفاده می‌کنند. اگر در کشورهای آمریکایی اسپانیایی صحبت کنید، باید عادت استفاده از tú و vosotros برای همگان را از سر بیرون کنید. چیز منحصر بفرد دیگر تلفظ نوک زبان c و z هست (البته در مورد sها چنین نیست.)
اسپانیایی‌ها مخصوصاً در شهرهای بزرگ عاشق زندگی شبانه‌ی‌شان هستند. رستوران‌ها تازه از ساعت ۱۰ شب یا دیرتر پر می‌شوند و شب‌نشینی‌ها می‌تواند تا خودِ صبح ادامه پیدا کند. اگر فکر نمی‌کنید بتوانید تا نیمه‌شب به شام برسید، بهترین روش برای شام خوردن در اسپانیا تاپا بار هست که میگو، قارچ‌های با طعم سیر، همبرگر و تکه‌های تخم‌مرغ و املت سیب‌زمینی معروف به تورتیلا سِرو می‌کند.
یک عامل فوق‌العاده‌ی دیگر برای انتخاب شما در یادگرفتن اسپانیایی داخل کشور اسپانیا نزدیکی آن به سایر اروپا است. یک دوره‌ی زبانی در اسپانیا می‌تواند نقطه‌ی شروع خیلی خوبی برای کاوش تابستانی زبان‌ها و فرهنگ‌ها در اروپا باشد.
لهجه‌ی آرژانتینی‌ها خالی از اشتباه است. حرف ll که در سایر کشورهای اسپانیایی زبان y تلفظ می‌شود در آرژانتین zh تلفظ می‌شود و ریتم صحبت کردن هم به طوری مشخص ایتالیایی است.
در حالی که مهاجران اسپانیایی زبان خود را به عنوان میراث ترک کردند، موج مهمی از مهاجرت اروپایی به آرژانتین از سال ۱۸۸۰ تا ۱۹۲۰، موجب پیدایش ایتالیایی‌ها و صدای تک اسپانیایی به کشور شد. در سال ۱۹۱۴، یک چهارم جمعیت بوینوس آیرس متولد ایتالیا بودند، و به طور تخمینی امروزه ۶۰% آرژانتین، رگه‌ی ایتالیایی دارند. به طور کل نسبت به ایتالیایی‌ها در گویش های ایتالیایی بومی سلیس‌تر هستند، اسپانیایی با لحن ایتالیایی به زبان رایج آن‌ها تبدیل شد.