یادگیری زبان و افزایش موقعیت شغلی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد دلایلی را ابراز می کند که یادگیری زبان و افزایش موقعیت شغلی را توجیه کند. پس با ما باشید تا تاثیر زبان را بر شغل خود ببینید.

یادگیری زبان و افزایش موقعیت شغلی
یادگیری زبان و افزایش موقعیت شغلی

اما یادگیری زبان و افزایش موقعیت شغلی چگونه اجام می پذیرد:

۱- زبان‌ها مزیت رقابتی بزرگی را در مقابل شرکت کنندگان و همکاران دیگر به شما می‌دهند.

گفتن این قضیه لازم نیست که در شرکتی بین المللی، دانستن زبانی مرتبط نه تنها به شما کمک می کند تا شغل داشته باشید، بلکه باعث پیشرفت شما می شود. اما این همچنین برای شرکتی که بین المللی نیست اما باید با سرمایه گذران، مشتریان، یا فروشندگان خارجی در تعامل باشد، صدق می کند. برای بعضی از موقعیت های شغلی، دانستن زبانی دیگر شاید لازم باشد، برای بقیه ی موقعیت ها، دانستن زبان مزیت های رقابتی جدی را در مقابل هر شخصی که آن زبان را نمی داند، در اختیار شما قرار می دهد.

۲- حرفه ای شدن در زبانی خارجی برای خیلی از شغل ها اجباری است (مترجمان، مترجمان شفاهی، شرکت های توریستی و راهنمای توریست، دیپلمات ها…)

برای آن‌هایی که از فرصت ها استفاده نمی‌کنند، هرگز دری از فرصت باز نمی‌شود. همه ی ما متوجه تبلیغات شغل هایی شده ایم که مستلزم دانستن زبانی است که بلد نبوده ایم. و، ما با ندانستن آن زبان ها فقط از تبلیغات گذر می کنیم و سریع فراموش می کنیم که به آن ها برخوردیم. اما اگر شما آن زبان را بلد باشید، می توانید برای آن شغل ها درخواست بدهید، شغل هایی که شاید حقوق بهتری داشته باشند، یا شرایط کاری بهتری از شغل فعلی شما داشته باشند. (یا هر رو).

۳- زبان‌ها فرصت های بهتری را در شرکت‌های چند ملیتی و بین المللی که تجارت جهانی دارند، برای شما به همراه خواهند داشت.

دوباره، چه کسی آن شغل رویایی را در شرکتی چند ملیتی به دست خواهد آورد؟ شخصی که به سختی می داند چه طور به زبانی خارجی صحبت کند، یا شخصی که به خارج از کشور می رود و جلسات را تشکیل دهد و معامله می کند. البته، (برای مثال) برای این شغل، شما نمی توانید فقط مکالمات روزمره ی اسپانیایی را بدانید؛ باید اسپانیایی تجاری را بلد باشید.

۴- اگر شما درباره‌ی گذراندن دوره‌ای از زندگی خود در خارج خیال پردازی می‌کنید، اگر زبانی خارجی را بدانید احتمال بیش‌تری برای موفقیت دارید.

اگرچه شما در حال حرکت می‌توانید یاد بگیرید، به خود کمکی واقعی می‌کنید اگر زبانی محلی را بلد باشید. نه تنها این بلکه ندانستن زبانی محلی از کسب شغلی که به نگه داشتنش می‌ارزد جلوگیری می‌کند.