آموزش زبان را در صبح انجام دهید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به افرادی که سحر خیزند و صبح ها را دوست دارند پیشنهاد می دهد آموزش زبان را در صبح انجام دهید . این کار مزایایی دارد که برایتان در زیر بیان می کنیم.

آموزش زبان را در صبح انجام دهید
آموزش زبان را در صبح انجام دهید

اما چطور آموزش زبان را در صبح انجام دهید

۱۵ دقیقه زودتر از معمول برخیزید

این جایی است که برای یادگیری زبان خود وقت پیدا می‌کنید حتی اگر زمان نداشته باشید. همانطور که هال الرود در کتابش می‌گوید، نباید بر مبنای آن‌چه که دوست دارید تا الان انجام دهید، فکر کنید. آیا فکر می‌کنید من شخص سحرخیزی نیستم؟ شاید تا الان اینگونه نبوده‌اید اما دلیل نمی‌شود که الان هم فرد سحرخیزی نباشید.

انجام کارها در صبج رضایتبخش است و به شما انرژی اضافی برای روز می‌دهد. اگر زبان‌آموزی کاری است که از انجام آن لذت می‌برید اما زمان انجام آن را نداشته‌اید، معجزه‌ی صبحگاهی یادگیری زبان به شما دلیلی می‌دهد تا به دنبالش بگردید.

مغز و بدن خود را بیدار کنید

می‌توانید مغز خود را با برعکس شمردن از ۵ و برخواستن در آن واحد، بیدار کنید. انجام یک فعالیت فیزیکی و تمرکز کردن بر روی یک کار ذهنی به صورت همزمان باعث خواهد شد که فراموش کنید تخت‌تان چقدر خوب و گرم بود. بلافاصله احساس هشیاری بیشتری می‌کنید و آماده خواهید بود که کمی زبان یاد بگیرید.

برای بیدار کردن بدنتان بلافاصله پس از بیرون آمدن از تخت مقداری آب سرد به صورتتان بپاشید. ساده به نظر می‌رسد اما جواب می‌دهد! سپس یک لیوان آب بنوشید و آماده هستید!

کمی یادگیری زبان برای ۱۵ دقیقه انجام دهید

تلاش کنید که فعالیتی مختصر برای جلسه‌ی هر صبح در روز قبلش آماده کنید. می‌توانید برای مثال از دو دقیقه‌ی آخر هر ۱۵ دقیقه استفاده کنید و تصمیم بگیرید روز بعد چه چیزی را یاد خواهید گرفت. در اینجا به چند مثال از کارهایی که می‌توانید انجام دهید اشاره می‌کنیم:

واژگان را بیاموزید: تلاش کنید ۱۰ لغت جدید را به خاطر بسپارید. آن‌ها را بر روی فلش‌کارت قرار دهید- به شیوه‌ای که بتوانید نوشتن‌ آن‌ها را هم تمرین کنید. آن‌ها را بلند بخوانید تا تمرین تلفظ کرده باشید. هر کدام از آن‌ها را در یک جمله بگویید و کارتان برای آن روز تمام شده است! شما می‌توانید یکی از صبح‌های معجزه‌آسای یادگیری زبان خود را در هفته‌ی آتی برای بازنگری در آن ده لغت مصرف کنید.

بخوانید: یک داستان خبری در زبان مقصد خود پیدا کنید. آن را با هدف خلاصه‌سازی بعدی آن با کلمات خود بخوانید . بر سر لغاتی که متوجه نمی‌شوید گیر نکنید- بر روی آن حساب تمرین خواندن درک مطلب داشته باشید.

بنویسید: فهرست کارهای برای انجام خود را برای آن روز به زبان مقصد خود بنویسید. لغاتی را که بلد نیستید در دیکشنری پیدا کنید و تلاش به حفظ کردن آن‌ها نمایید.

گوش کنید صحبت کنید: یک ویدئو تماشا کنید یا به یک پادکست گوش کنید برخی از عبارات کلیدی را که می‌شنوید تکرار کنید.

یک نکته‌ی دستور زبانی یاد بگیرید: بر روی یک زمان یا ساختار گرامری تمرکز کنید. صرفاً قوانینی را بخوانید که فردا می‌توانید به کار ببندید!

یک صبح معجزه‌آسای زبانی توسعه یافته

اگر ۲۰ دقیقه زودتر از معمول از خواب بلند شوید همچنین می‌توانید یک تصویرسازی/ تلقین مثبت ۵دقیقه‌ای  به آخر صبح معجزه‌آسای زبانی خود اضافه کنید. این کاری است که انجام خواهید داد:

یادگیری زبان و تصویر سازی

بسیاری از مردم روی مزایای تصویرسازی قسم می‌خورند. تکنیکی بسیار ساده است که در آن خود را در موقعیتی مجسم می‌کنیم که می‌خواهید در پایان دوره‌ی یادگیری زبان‌تان باشید.

هدف شما از یادگیری زبان چیست؟ بیایید بگوییم که وارد شدن به یک دوره‌ی زبانی در دانشگاه مورد نظرتان است. تصویرسازی شما در نتیجه شامل تصور کردن خود به عنوان یک دانشجوی زبان در آن دانشگاه خواهد بود.

تا آن‌جا که می‌توانید آن را با جزئیات همراه کنید. دقیقاً چه چیز می‌خوانید؟ خود را در حین صحبت به آن زبان به صورت روان با معلم خصوص زبان خارجی‌تان، تصور کنید. خود را در حین دیدار از کشوری که زبانش را یاد می‌گیرید و در حین صحبت با مردم در خیابان تصور کنید. خود را در حین امتحان دادن به صورت کتبی تصور کنید که به انگلیسی روان می‌نویسید.