پیشرفت بدون دردسر در آموزش زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به روش هایی برای پیشرفت بدون دردسر در آموزش زبان اشاره می کند و می توانید با شرکت در کلاس های همانند آب خوردن از آموزش زبان لذت ببرید.

پیشرفت بدون دردسر در آموزش زبان
پیشرفت بدون دردسر در آموزش زبان

اما پیشرفت بدون دردسر در آموزش زبان چگونه انجام می شود:

۱- اشتیاق اصلی خود را بیابید

اشتیاق شعله ای است که در قلبتان می­سوزد و به زندگی تان معنا می­دهد. اشتیاق منبع انگیزه است. اگر این را نداشته باشید، یادگیری هر چیزی سخت است. پیش از آنکه هر کار دیگری را انجام دهید، مهم است که از خود بپرسید چرا اصلاً می خواهید زبانی را یاد بگیرید. این «چرا» هدف شما است.

۲- یادگیری زبان را به عادتی روزانه تبدیل کنید

مهمترین ویژگی هر تعقیبی، استمرار و ثبات قدم است. آیا تا بحال آنقدر هیجان داشته اید که چیزی را یاد بگیرید که برای چند روز و هفته­ی اول در آن خود را غرق کرده اید؟ و سپس مستهلک شده و از آن دوری کنید؟ پس از آن دایره­ی یاد گرفتن گاه به گاهی و در ادامه اش استراحت به وجود می آید، در نهایت هم صرفاً به همان نقطه­ی شروع اولیه باز خواهید گشت.

۳- مطالعات خود را با توجه به علایق تان بسازید

یافتن اشتیاقتان تنها چیزی نیست که به شما کمک می­کند پیشرفت خود در یادگیری زبان را هدایت کنید- باید لذتبخش هم باشد! اگر کاری را انجام می­دهید که کسل کننده است، شروع به ترسیدن از آن خواهید کرد و ممکن است نهایتاً تسلیم شوید.

۴- اهدافی دست یافتنی تنظیم کنید

روان شدن در زبان مقصدتان، هدف نهاییِ هر کسی است که به دنبال یادگیری زبانی خارجی می­باشد. اگرچه در ابتدا ممکن است وظیفه­ای سخت به نظر برسد.

بهترین کار این است که یکسری اهداف کوچک تنظیم کنید که نهایتاً به هدف اصلی شما برای روان شدن می­رسند. این اهداف باید از لحاظ دستیابی در زمانی نسبتاً کوتاه، منطقی باشند. آن­ها می­توانند هر چیزی باشند.

۵- به اشتباهات خود توجه کنید (و آن­ها را به آغوش بکشید)

وقتی زبانی را یاد می­ گیرید، حتماً مرتکب اشتباه هم می­شوید. این بخشی از روند است. اگر اشتباه نکنید به این معنی است که هیچ چیز دیگری یاد نگرفته اید. اشتباهات خود را به آغوش بکشید. از اشتباهات خود به عنوان ابزاری برای پیشرفت استفاده کنید.