چه قدر طول می‌کشد تا زبان آلمانی یاد بگیرید؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد چه قدر طول می‌کشد تا زبان آلمانی یاد بگیرید؟ زبان آلمانی اگرچه در نظر بسیاری زبان سختی است اما می توان گفت بسیار شیرین است.

چه قدر طول می‌کشد تا زبان آلمانی یاد بگیرید؟
چه قدر طول می‌کشد تا زبان آلمانی یاد بگیرید؟

اما واقعا چه قدر طول می‌کشد تا زبان آلمانی یاد بگیرید؟

«یک فرد با استعداد باید انگلیسی را در ۳۰ ساعت یاد بگیرد، فرانسوی را در ۳۰ روز و آلمانی را در ۳۰ سال» -مارک تواین

یادگیری صحبت به زبان آلمانی حس ترغیب کننده‌ ای را القا می‌کند. به خصوص اگر شما فقط به یک زبان صحبت کنید.

با این‌حال احتیاجی به وحشت کردن نیست. در حالی که آلمانی دقیقا یکی از راحت‌ترین زبان‌ها برای یادگیری نیست، صحبت مارک تواین در بالا اغراق شده است.

حقیقت این است که، وقتی شما سوالی مشابه این می‌پرسید که ‘چه قدر طول می کشد تا آلمانی یاد بگیرید؟’ باید بافت متنی بیش‌تری موجود باشد. و روشی که شما بافت متنی بیش‌تری داشته باشید از طریق سؤال پرسیدن درباره‌ی مهارت فعلی خود، تجربیات قبلی، برنامه‌ریزی یادگیری، و چیزهایی از این قبیل است.

پس قبل از این که ما به زمانی که برای یادگیری آلمانی لازم است پاسخ دهیم، سؤالات زیر را به اشتراک خواهیم گذاشت که شما باید از خود بپرسید.

آیا من از قبل زبان مشابهی را بلد هستم؟

وقتی شما در حال یادگیری هر زبان جدیدی هستید، این احتمالاً اولین و مؤثرترین سوالی است که باید از خود بپرسید.

چه قدر به زبان هایی که شما از قبل صحبت می‌کردید شبیه است؟ مشابه یادگیری یادگیری ورزشی جدید است (راگبی) آن مشابه ورزشی است که از قبل بازی می‌کردی (فوتبال). یا یادگیری ابزارآلاتی جدید (یوکیلِیل، یک نوع آلت موسیقی شبیه گیتار) آن مشابه یکی از ابزارآلات موسیقی است که تو می نوازی (گیتار).

زبان‌ها منشأ خانوادگی فردی خود را دارند، و آن‌هایی که از خانواده‌ای مشابه هستند ویژگی‌های یکسانی را به اشتراک می‌گذارند. خبر خوب این است که، آلمانی و انگلیسی از خانواده ای مشابه هستند: خانواده‌ی ژرمنی‌.

شما ممکن است در این فکر باشید که جواب رسمی این سؤال چیست ‘چه قدر طول می‌کشد تا آلمانی یاد بگیرید؟’

مؤسسه‌ی خدمات خارجی آمریکا تحقیقی را انجام داد که دریافت این، استفاده ی حقیقی از مقیاس میزگرد زبانی است.

به طور خلاصه، FSI تخمین زد که یادگیری آلمانی برای انگلیسی زبان‌ها تقریبا ۳۰ هفته طول خواهد کشید (۷۵۰ ساعت).

این ممکن است زمان زیادی به نظر برسد، اما در مقایسه با زبان‌هایی مانند چینی، ژاپنی و عربی که یادگیری آن ها برای شاگردان ۸۸ هفته طول می کشد، کم‌تر به حساب می‌آید.