یادگیری نوشتن کاراکترهای زبان چینی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به روند یادگیری نوشتن کاراکترهای زبان چینی در مطلب زیر اشاره خواهد کرد. با ما باشید تا بتوانید این بخش زبان چینی که بسیار سخت هم به نظر می رسد را بیشتر بشناسید.

یادگیری نوشتن کاراکترهای زبان چینی
یادگیری نوشتن کاراکترهای زبان چینی

اما به یادگیری نوشتن کاراکترهای زبان چینی توجه کنید:

یادگیری نوشتنِ کاراکترهای چینی یکی از سخت ترین جنبه های یادگیری چینی ماندارین است. هزاران کاراکتر مختلف وجود دارد، و تنها روش یادگیری آن ها از طریق حفظ کردن و تمرین مداوم است.

در این عصر دیجیتال، استفاده از کامپیوتر برای نوشتن کاراکترهای چینی امکان پذیر است، اما یادگیریِ چگونه نوشتنِ کاراکترهای چینی با دست بهترین روشِ دستیابیِ فهم کامل از هر کاراکتر است.

هر کسی که نوشتار چینی با حروف لاتین را بداند می تواند از کامپیوتر برای نوشتن کاراکترهای چینی استفاده کند. مشکلش این است که هجیِ نوشتارِ چینی با حروف لاتین می تواند کاراکترهای مختلف زیادی را به نمایش بگذارد. شما احتمالاً موقع استفاده از کامپیوتر برای نوشتن کاراکترهای چینی مرتکب اشتباه خواهید شد، مگر این که دقیقاً بدانید کدام کاراکتر را لازم دارید.

دانش خوب از کاراکترهای چینی تنها روشِ نوشتنِ درستِ چینی است، و بهترین روش کسب دانش از کاراکترهای چینی از طریق یادگیریِ نوشتنِ آن ها با دست است.

کاراکترهای چینی احتمالاً برای هر کسی که زبان را بلد نیست غیر قابل درک هستند، اما برای ساختن آن ها روشی وجود دارد. هر کاراکتر بر مبنای یکی از ۲۱۴ حروف گرافیکی چینی است – عناصر اصلیِ سیستم نوشتاری چینی.

حروف گرافیکی چینی، عناصر سازنده ی کاراکترهای چینی را شکل می دهند. بعضی از حروف گرافیکی چینی می توانند هم به عنوان عناصر سازنده و هم کاراکترهای مستقل استفاده شوند، اما بقیه هرگز به شکل مستقل استفاده نمی شوند.

ابزار کمکی یادگیری

کتاب های کارِ طراحی شده برای تمرینِ نوشتار به طور گسترده ای در کشورهای چینی زبان در دسترس هستند، و شما احتمالاً قادر خواهید بود تا آن ها را در شهرهایی با جمعیت زیاد چینی ها پیدا کنید. این کتاب های کار معمولاً یک کاراکتر را به ترتیب و با خطوطِ مناسب به تصویر می کشند و برای تمرینِ نوشتن قسمت های خط کشی شده را فراهم می کنند. آن ها برای بچه مدرسه ای ها در نظر گرفته می شوند اما برای هر کسی که نوشتنِ کاراکترهای چینی را یاد می گیرد، مفید هستند. کتاب های متعددی درباره ی نوشتن کاراکترهای چینی وجود دارد.

اگر شما نمی توانید یک کتاب خوب پیدا کنید، می توانید تعدادی فایل را در اینترنت دانلود کنید و از آن ها پرینت بگیرید.