برای آموزش لغات زبان فلش کارت خودتان را بسازید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به زبان آموزان پیشنهاد می دهد برای آموزش لغات زبان فلش کارت خودتان را بسازید .  اما اینکه چگونه این کار را کنید در این مطلب حتما به آن خواهید رسید.

چطور برای آموزش لغات زبان فلش کارت خودتان را بسازید ؟

برای آموزش لغات زبان فلش کارت خودتان را بسازید
برای آموزش لغات زبان فلش کارت خودتان را بسازیدیادگیری یک زبان خارجی همیشه راحت نیست، به خصوص وقتی صحبت از لغات به میان بیاید. (من سال ها مشغول مطالعه ی ژاپنی بوده ام و هنوز هم در به یادآوری لغات با مشکل رو به رو می شوم!) خوش بختانه، روش های زیادی وجود دارند که شما می توانید با استفاده از آن ها لغات انگلیسی را بیاموزید – و بعضی از آن ها حتی کمی مفرح هستند!

فلش کارت درست کنید
یکی از شناخته شده ترین (و به طور بحث برانگیزی بهترین) روش های یادگیری لغات انگلیسی استفاده از فلش کارت است. در جلوی هر فلش کارت یک لغت انگلیسی نوشته شده است و ترجمه یا تعریف لغت در پشت کارت است.
برای مطالعه ی آن ها، شما به یک طرف کارت نگاه می کنید و قبل از این که به طرف دیگرش نگاه کنید لغت را به زبان مخالفش می گویید (برای مثال پس اگر شما به طرف انگلیسی نگاه می کنید، لغت را به زبان بومی خود می گویید).
فلش کارت ها منابعی عالی هستند چون به شما کمک می کنند تا لغات را هم سریع و هم به طور موثر به ذهن بسپارید. همچنین قابلیت شخصی سازی دارند و دوباره قابل استفاده هستند. هم کارت های کاغذی و هم دیجیتالی قابل دسترس هستند، و شما می توانید کارت های خود را درست کنید، یک دسته کارتِ از قبل آماده شده را بخرید، یا یک دسته کارت را به طور آنلاین دانلود کنید.
•  درست کردن فلش کارت ها راحت است.‌ اگر شما کارت های کاغذی درست می کنید، تمام آن چه که لازم دارید کاغذهای یادداشت (یا تکه های کوچک کاغذ)، یک مداد یا خودکار، و یک لیست از لغاتی است که می خواهید مطالعه کنید. برای کارت های دیجیتالی، تمام آن چه که لازم دارید یک کامپیوتر است و تعدادی نرم افزار یا یک وبسایت تا آن ها را به این وسیله درست کنید‌.
•  آن ها تعاملی هستند، به خصوص اگر شما خودتان درستشان کنید. شما باید تمام لغاتی را که می خواهید مطالعه کنید همزمان روی فلش کارت های کاغذی بنویسید و آن ها را با انگشت ورق بزنید، این کار به شما کمک می کند تا روی معانی هر لغت تمرکز کنید.
•  اگر شما لغات جدیدی را پیدا کنید که می خواهید مطالعه کنید، گسترش دادن دسته ی فلش کارت ها راحت است. تمام آن چه که باید انجام دهید این است که یک فلش کارت جدید درست کنید و سپس‌ آن را به دسته ی کارت ها ی خود اضافه کنید – همین!