درست کردن فلش کارت های فرانسوی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای زبان آموزان زبان فرانسه که دوست دارند کلمات خاص زبان فرانسه را بهتر یاد بگیرند نحوه درست کردن فلش کارت های فرانسوی و اطلاعات لازم بر روی آنها را برایتان بیان می کد. پس با ما همراه باشید.

درست کردن فلش کارت های فرانسوی
درست کردن فلش کارت های فرانسوی

اما درست کردن فلش کارت های فرانسوی چگونه انجام می شود:

فلش کارت چیست؟

یک فلش کارت معمولاً یک تکه کاغذ است با اطلاعاتی در یک طرف، و اطلاعاتی دیگر در طرف دیگرش. شما به این روش می توانید خود را امتحان کنید.

معمولاً، فلش کارت ها از کاغذ قوی درست شده اند: ۱/۸ صفحه یا ۱/۴ برای فلش کارت های بزرگ تر. شما می توانید تعدادی بخرید، یا یک تکه کاغذ را در بُعدی که دوست دارید، بِبُرید.

فلش کارت های کاغذی یا فلش کارت های الکترونیکی

امروزه، نرم افزارهایی هم هستند تا فلش کارت های الکترونیکی خود را درست کنید. اگر می خواهید به من بگویید آدم سنتی، اما من فرمت کاغذی و این واقعیتِ نوشتن روی آن را دوست دارم. اما فلش کارت های الکترونیکی هم احتمال دارد که برای شما به خوبی کارساز باشند – من باید قبول کنم که این ها کاملاً راحت هستند.

فلش کارت های خود را برای مطالعه ی فرانسوی درست کنید

شما همچنین فلش کارت های الکترونیکی از قبل ساخته شده را پیدا می کنید که می توانید بخرید و در موبایل، کامپیوتر و غیره دانلود کنید… آن ها یادگیری لغات جدید را سرگرم کننده می کنند و اغلب با بازی و غیره همراه هستند…

با این حال، به تجربه ی من، درست کردن فلش کارت خود قسمت بزرگی از فرایند حفظ کردن است. بررسی آن چه می خواهید بنویسید، ایجاد ارتباطات خود با لغات دیگر به شما کمک خواهد کرد تا لغت را برای مدتی طولانی تر به یاد داشته باشید.

شما روی فلش کارت فرانسوی خود چه می نویسید؟

به طور واضح، شما لغتی که دوست دارید حفظ کنید را روی یک طرف فلش کارت و ترجمه ی انگلیسی اش را روی طرف دیگرش می نویسید.

با این حال، ما شما را به بیش تر نوشتن تشویق می کنیم، خیلی بیش تر: فلش کارت می تواند ابزاری خادق العاده باشد، اما فقط همان قدر خوب می شود که شما آن را بسازید!

ما در مقالات بعدی نکات دقیقی را درباره ی این می گوییم که روی فلش کارت فرانسوی خود چه چیزی بنویسید: با این حال، تا حدی کوتاه باشد. شما نه دارید یک کتاب می نویسید و نه یک لیست طولانی. یک فلش کارت باید در یک لحظه باشد، شما باید قادر باشید تا فقط با نگاه کردن به آن اطلاعات را فراگیرید، با حداقل خواندن: هدف فلش کارت نشانه گیریِ حافظه ی شما است.