آزمون زبان انگلیسی OPI

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به معرفی آزمونی می پردازد که چندان معروف نیست اما در خارج از ایران بسیار کاربردی است. آزمون زبان انگلیسی OPI که مخفف Oral Proficiency Interview است.

این آزمون استاندارد در سراسر دنیا و برای بسیاری از زبان ها قابل برگزاری است ، اما بیشتر جهت سنجش زبان انگلیسی استفاده می شود. در زبان انگلیسی American council on the Teaching of Foreign Languages ( ACTFL) مسئول برگزاری این آزمون است و ده سطح برای این امتحان در نظر گرفته شده است.

آزمون زبان انگلیسی OPI
آزمون زبان انگلیسی OPI

نحوه برگزاری آزمون

در یک آزمون زبان انگلیسی OPI یک ممتحن مورد تایید ACTFL یک مکالمه برگزار می شود که در آن ممتحن سعی می کند محدودیت های زبانی داوطلب در حوزه شفاهی و گفتاری را بسنجد. در کل سطوحی که به شما داده می شود به این ترتیب هستند:

Advanced High, Advanced Mid, Advanced Low, Intermediate High, Intermediate Mid, Intermediate Low, Novice High, Novice Mid, Novice Low

برخلاف آزمون های آیلتس و تافل آزمون زبان انگلیسی OPI برای افراد Native زبان انگلیسی است اما بسیاری از دانشگاه ها و موسسات به دلیل سهل الوصول بودن آزمون از آن برای معیار استفاده می کنند.

Oral Proficiency Interview- Computer

OPI-c نسخه کامپیوتری این آزمون است که بیشتر برای اهداف تجاری استفاده می شود. این تست حدود یک ساعت زمان می برد و داوطلب باید به سوالات ضبط شده ای که از کامپیوتر پخش می شوند جواب دهد. این آزمون ۷ سطح دارد و ACTFL نتایج را بررسی می کند.

این آزمون برای زبان های دیگر همانند زبان فارسی نیز برگزار می شود اما همانطور که گفته شد. البته از نظر امنیتی آزمون همیشه مشکلاتی داشته است و به هیچ عنوان به صورت یک ازمون امن تلقی نمی شده است.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و یا شرکت در دوره آموزش آزمون OPI با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.