دیکشنری آکسفورد ۲۰۲۳ Oxford دانلود اندروید و iOS

دیکشنری آکسفورد ۲۰۲۳ و بررسی و دانلود فرهنگ لغت آکسفورد

دیکشنری آکسفورد یکی از بهترین دیکشنری های زبان انگلیسی است که در دنیا وجود دارد. این دیکشنری شامل موراد بسیار زیادی همچون گرامر، پازل های کلمات و… است و زبان های مختلفی هم چون انگلیسی، آلمانی، فرانسه، اسپانیایی، ایتالیایی است. امروز ما می خواهیم دیکشنری انگلیسی آکسفورد را به شما معرفی کنیم و تمام قابلیت های آن را مورد بررسی قرار بدهیم. شاید بتوان گفت معتبر ترین دیکشنری دنیا از نظر اعتبار دیکشنری آکسفورد می باشد. این دیکشنری به حدی معتبر است که سرویس گوگل ترنسلیت هم از بانک واژگان این دیکشنری باری ارائه ترجمه ها به زبان های مختلف استفاده می کند.

دیکشنری آکسفورد فراگیر ترین دیکشنری در دنیا می باشد. این دیکشنری از تمامی کشور های انگلیسی زبان واژگان را جمع آوری نمایید. واژگان از دوره های ابتدایی زبان انگلیسی تا آخرین تغییرات زبانی را شامل می شود. کلماتی که در ادبیات کهن زبان انگلیسی وجود داشته اند تا آخرین فیلم های زبان انگلیسی در این دیکشنری پوشش داده شده اند.

به شما پیشنهاد می دهیم حتما مقاله دیکشنری کمبریج را نیز برای مقایسه بخوانید

فرهنگ کلمات Oxford برای زبان آموزان و اساتید زبان مناسب است. توضیحات کامل برای گرامر زبان انگلیسی و واژگان پر کاربرد برای بهبود سطح زبانی زبان آموزان قرار گرفته است.

تعداد لغات دیکشنری آکسفورد

شاید دوست داشته باشید بدانید چند کلمه در فرهنگ لغت Oxford وجود دارد.

Words

273,000

در فرهنگ لغات آکسفورد در سال ۲۰۲۳ بیش از ۲۷۳۰۰۰ لغت وجود دارد که حدود ۱۷۱۴۷۶ کلمه از انگلیسی مدرن می باشد و حدود ۴۷۱۵۶ کلمه غیر مصطلح نیز در این فرهنگ لغت گنجانده شده است. البته باید توجه داشته باشید که این کلمات به صورت HeadWords می باشند و مشتقات آنها بسیار بیشتر از این تعداد هستند.

جالب است بدانید دیکشنری آکسفورد هر ساله یک کلمه را به عنوان کلمه سال انتخاب می کند. در سال ۲۰۲۱ کلمه Vax که شکل تغییر یافته کلمه Vaccine می باشد به عنوان کلمه سال انتخاب شده بود. دلیل این مسئله هم بسیار مشخص است ویروس کرونا و جستجو ها و استفاده بسیار زیاد کلمه Vax برای واکسن کرونا که در این سال انجام گرفت.

کلمه سال دیکشنری آکسفورد

جالب است بدانید کلمه سال دیکشنری آکسفورد که در پایان هر سال معرفی می شود یکی از جالب ترین موضوعات برای انگلیسی زبان هاست. کلمه سال ۲۰۲۲ که در ابتدای سال ۲۰۲۳ معرفی شد Goblin Mode می باشد. این کلمه به معنی نوعی از رفتار خودخواهانه، تن پرورانه وغیر محترمانه است که برخلاف نرم های مرسوم اجتماعی است.


بررسی فرهنگ لغت Oxford English Dictionary 2023

  • جستجوی راحت A-Z  
  • جستجوی پیشرفته برای پیدا کردن کلمات وابسته به موضوع ، اشخاص ، مکان ها ، استفاده و ….
  • تلفظ واژگان به هر دو لهجه آمریکایی و انگلیسی
  • ۱٫۹ میلیون مثال و جمله اضافه برای نشان دادن کاربرد کلمات در زبان انگلیسی
  • منابع زبان
  • دیکشنری تخصصی برای نویسندگان و ویراستار ها
  • بهبود مهارت های نوشتاری و نشانه گذاری
  • به روز رسانی در سال ۴ بار برای دریافت آخرین تغییرات در معانی واژگان
فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد

دیکشنری آکسفورد با نام تجاری Oxford English Dictionary (OET) معتبرترین فرهنگ های لغت زبان انگلیسی در دنیا است. این فرهنگ کلمات در سطوح مختلف و ورژن های بسیار متنوعی در اختیار افراد قرار می گیرد.

امروز می خواهیم همه نکات مرتبط با این دیکشنری را بررسی کنیم تا بیشتر با ورژن و قابلیت های نسخه ۲۰۲۳ آن آشنا شوید.

تاریخچه دیکشنری آکسفورد

فرهنگ لغت آکسفورد اولین بار به صورت رسمی در سال ۱۸۸۸ به چاپ رسید. اگرچه بسیاری از تلاش ها از سال ۱۸۵۸ برای جمع آوری لغات و ویرایش آنها و نوشتن کلمات انجام شد اما این کار گسترده نیاز به زمانی طولانی داشت تا به نتیجه برسد.

تا سال ۱۹۲۸ این دیکشنری توانست توجهات بسیاری را به خود جلب کند و اعتماد عمومی را به خود جلب کند. بعد از آن در سال های ۱۹۳۳ تا ۱۹۸۶ این دیکشنری همچنان به به روز بودن خود ادامه داد و قابلیت های بسیار گسترده تری را اضافه کرد.

نسخه های الکترونیکی دیکشنری آکسفورد از سال ۱۹۹۲ بر روی CD ارائه شد و از آن وقت تا کنون این دیکشنری یکی از به روز ترین دیکشنری های زبان انگلیسی در دنیا است.

در حال حاضر این دیکشنری بر روی کامپیوتر، برای اندروید و برای آیفون iOS ارائه شده است.


دانلود فرهنگ کلمات Oxford برای اندروید Oxford Advanced Dictionary for Android

این دیکشنری آخرین ورژن فرهنگ لغات آکسفورد برای سال ۲۰۲۳ است.

این دیکشنری پرفروشترین دیکشنری در حال حاضر در دنیا است و نسخه حال حاضر آن Oxford Advanced Learner’s Dictionary 10th Edition می باشد.

این دیکشنری بیش از ۸۶۰۰۰ کلمه را دارا می باشد و همه کلمات با ترجمه آمریکایی و انگلیسی به صورت صوتی وجود دارند.

برای دانلود دیکشنری Oxford Advanced Learner’s Dictionary 10th edition کلیک کنید.


دانلود دیکشنری آکسفورد برای آیفون Oxford Advanced Learner’s Dict 10th

این دیکشنری هم به عنوان پروفروش ترین دیکشنری در اپ استور آیفون ارائه شده است.

تمامی کلمات در آیفون هم با تلفظ صوتی همراه می باشند.

برای دانلود دیکشنری Oxford Learner’s Dict 10th برای آیفون کلیک کنید


دیکشنری آنلاین آکسفورد Oxford Online Dictionary

دیکشنری آنلاین آکسفورد هم وجود دارد که برای کسانی که قصد دارند با محیط این دیکشنری آشنا شوند می توانند به سایت فرهنگ کلمات Oxford مراجعه نمایید و با محیط و کاربرد های آن آشنا شوید.

برای استفاده از Oxford Dictionary حتما نیاز نیست که اپلیکیشن آن را دانلود نمایید و می توانید مستقیما به وب سایت آن مراجعه کنید و به راحتی به تمامی امکانات آن به صورت کاملا رایگان دسترسی داشته باشید.

امکاناتی که در نسخه آنلاین دیکشنری وجود دارد:

معرفی کلمات روز دنیا و به صورت روزانه و ماهانه

تلفظ های کاملا طبیعی و انسانی

تمرین های بسیار زیاد برای یادگیری کلمات و گرامر

زبان آموزانی که قصد دارند از وب سایت دیکشنری آنلاین آکسفورد استفاده نمایند و با محیط آن آشنا شوند می توانند به آدرس زیر مراجعه نمایند.

برای دسترسی به دیکشنری آنلاین و رایگان Oxford Online Dictionary آکسفورد کلیک کنید.


دانلود PDF دیکشنری آکسفورد

اگر دوست دارید انواع مختلف دیکشنری های آکسفورد را به صورت PDF داشته باشید نیز ما برای شما این امان را گذاشته ایم تا بتوانید به راحتی آنها را دانلود کنید و از آنها استفاده نمایید.

برای دانلود PDF Oxford Dictionary کلیک کنید.


کدام فرهنگ کلمات بهتر است؟ آکسفورد یا لانگمن

اگر بخواهیم در دنیای دیکشنری ها دقیبی برای آکسفورد تصور کرد، شاید مهم ترین رقیب فرهگ لغت لانگمن می باشد.لانگمن Longman که از انتشارات معتبر Pearson می باشد با اینکه تقریبا نسبت به Oxford بسیار نوپا تر است اما توانسته به خوبی خود را یک رقیب جدی نشان دهد.

شاید نشود به درستی بیان کرد که کدام یک از این دو دیکشنری بهترین گزینه هستند اما می توان این دو را با توجه به موارد مختلف مقایسه کرد.

دیکشنری لانگمن بیشتر برای تلفظ American و همچنین کاربردهای کلمه در انگلیسی آمریکایی بنا شده است. اما آکسفورد تقریبا برای هر دو مورد مناسب است.

در تعداد مثال های این فرهنگ لغات آکسفورد است که کلمات بیشتری را پوشش می دهد.

از نظر نرم افزاری و اپلیکیشن قابلیت های بیشتری در فرهنگ لغت لانگمن قرار دارد.

در کل اگر دوست دارید یک فرهنگ لغت حرفه ای تر داشته باشید آکسفورد برایتان مناسب است، اما اگر بیشتر قابلیت های اپلیکیشن برایتان مهم است لانگمن گزینه بهتری است.